REKLAMA

Mokotów

drogi »

 

Problemy z parkowaniem a strefa płatnego parkowania. "Strefa mieszkańca" rozwiązaniem?

  20 czerwca 2023

alt='Problemy z parkowaniem a strefa płatnego parkowania. "Strefa mieszkańca" rozwiązaniem?'
zdjęcie archiwalne, fot. MM

Wielu mieszkańców Mokotowa chciałoby wprowadzenia "Strefy mieszkańca" na obszarze Sielc i przywrócenia możliwości parkowania po obu stronach ulicy Iwickiej (na odcinku od ul. Gagarina do Podchorążych). Dlaczego?

REKLAMA

- Kontaktuje się ze mną wielu mieszkańców Sielc oraz administratorzy budynków przy ul. Sieleckiej 48, 52, Iwickiej 47, 47a i 47b, 49, 51 i Gagarina 20, którzy po wprowadzeniu strefy płatnego parkowania i zakazu parkowania po obu stronach ulicy Iwickiej (na odcinku od ulicy Gagarina do ulicy Podchorążych) stracili wiele miejsc parkingowych - opisuje sprawę radny Jacek Fałek.

Nie mają gdzie parkować

- Mieszkańcy akceptują strefę płatnego parkowania i związane z nią opłaty, ale nie mają gdzie parkować swoich aut, co powoduje ich ogromną frustrację i niepokój. Jak wyglądają zakupy na e-raty? Jak wyglądają zakupy na e-raty?
Coraz większa liczba przedsiębiorców działających w branży e-commerce umożliwia klientom zakupy w systemie ratalnym. Taką opcję wprowadzają także niektórzy operatorzy płatności online. To prosta procedura, w ramach której wniosek o zakup na e-raty rozpatrywany jest w zaledwie kilka minut. Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na rozłożenie płatności na raty w sklepie internetowym.
Wprowadzenie zmian wywołało nie tylko kłopot z ograniczoną liczbą miejsc parkingowych, zastawianiem wjazdów/wyjazdów z garaży, ale także rozjeżdżanie chodników i trawników w poszukiwaniu miejsca do zaparkowania - przekonuje radny Fałek. Mieszkańcy zwracają uwagę, że nakaz parkowania po jednej ze stron ulicy Iwickiej spowodował, że samochody jeżdżą szybciej, co negatywnie wpłynęło na bezpieczeństwo dzieci i osób starszych.

- Obecne rozwiązanie powoduje również niepotrzebną agresję między sąsiadami, co prowadzi do konfliktów. Dlatego też oczekują oni wprowadzenia zmian w trybie pilnym - wyjaśnia radny.

Zapraszamy na zakupy

Chcą stworzyć regulamin "Strefy mieszkańca"

Według mieszkańców można by było, na przykładzie wdrożonych z powodzeniem ,,Stref mieszkańca'' na terenach administrowanych przez Zarząd Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicach Żoliborz i Ochota, stworzyć regulamin obowiązujący na drogach wewnętrznych, typowo osiedlowych (poza głównymi ulicami). W regulaminie takim można by określić zasady ruchu, dostępy do wjazdu i parkowania, w tym bezpłatnego parkowania dla osób uprawnionych, .

REKLAMA

Zadecydują urzędnicy

Póki co, nie wiadomo czy urzędnicy przystaną na propozycję mieszkańców. Zdecyduje o tym Biuro Zarządzania Ruchem Drogowym m.st. Warszawy, Zarząd Dróg Miejskich i mokotowski Zakład Gospodarowania Nieruchomościami. Urzędy te muszą przeanalizować, czy istnieje możliwość wprowadzenia "Strefy mieszkańca" na Sielcach, zakazu poruszania się samochodami ciężarowymi niedawno wyremontowaną ulicą Iwicką, przywrócenia parkowania aut po obu stronach ulicy Iwickiej (na odcinku od ul. Gagarina do Podchorążych) oraz wprowadzenia identyfikatorów zezwalających na parkowanie aut tylko mieszkańcom pobliskich budynków.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA