Miniplac zabaw
22 kwietnia 2011
Mieszkańcy pytają, "Echo" szuka odpowiedzi.
Arthouse Kołowa. Mieszkańcy skarżą się na słabe tempo prac
Na terenie Arthouse Kołowa, na warszawskim Targówku Mieszkaniowym, od dłuższego czasu prowadzone są prace związane z budową kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Choć urzędnicy przekonują, że inwestycja postępuje zgodnie z harmonogramem, wielu mieszkańców zwraca uwagę na przestoje, zarastający chwastami teren i brak jasnych informacji o terminie zakończenia budowy.
W zeszłym roku został rozebrany, bo zagrażał bezpieczeństwu dzieci. Na miejscu starych urządzeń pojawiła się tylko nowa zjeżdżalnia, która według mieszkańców nie sprawdza się najlepiej. - Ubiegłego lata dzieci nie chciały z niej korzystać, bo jest źle wyprofilowana - mówi radny Grzegorz Golec. Teraz okoliczne maluchy nie mają gdzie się bawić.
- Muszą korzystać z placów zabaw, które są dość daleko od ich miejsca za-mieszkania, np. w parku Bródnowskim - dodaje radny.
Poczekamy do lata
Podczas ostatniej zimy na placyku pojawiło się ogrodzenie. - Czy to oznacza, że będzie nowy plac zabaw? - zastanawiają się mieszkańcy. - Czy inwestycja jest już zakończona? Czy będą nowe huśtawki i zjeżdżalnie dla dzieci w różnym wieku i czy piaskownica zostanie przeniesiona na ogrodzony teren? - pyta radny Grzegorz Golec.- Plac zabaw jest w trakcie odbudowy - uspokajają urzędnicy i obiecują, że będzie gotowy w drugim kwartale tego roku, czyli najpóźniej pod koniec czerwca. Na nowym placyku pojawią się trzy nowe huśtawki dla dzieci w różnym wieku, karuzela oraz piaskownica.
Bezpieczna zabawa
- Betonowe piaskownice będą w miarę posiadanych funduszy likwidowane - zapo-wiada wiceburmistrz Grzegorz Gadecki. Wszystkie nowe urządzenia do zabaw mają być bezpieczne dla najmłodszych. - Montowane są zgodnie z instrukcjami produ-centów i posiadają certyfikaty spełniające wymagania zawarte w Europejskich Normach Bezpieczeństwa - wyjaśnia wiceburmistrz.Nadzór nad wykonaniem sprawuje Zakład Gospodarowania Nieruchomościami. - Mam nadzieję, że terminowo wywiąże się z planu, który z pewnością ucieszy zarówno dzieci, jak i rodziców, którzy do tej pory chodzą na plac zabaw w parku Bródnowskim - podsumowuje Grzegorz Golec.
Marzena Zemlich
Dziurawa jezdnia, brak chodnika, zdemolowana wiata przystankowa? Chcesz, aby "Echo" pomog-ło Ci w kontaktach z urzędnikami - dzwoń 22 392-99-62.
W czerwcu
na placu pojawią się nowe huśtawki, karuzela i piaskownica.







































