REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Białołęka

samorząd

 

Miliony na dom seniora. Przepełnione szkoły muszą poczekać

  19 czerwca 2018

Miliony na dom seniora. Przepełnione szkoły muszą poczekać
źródło: FB Dzielnica Białołęka

Nasza dzielnica dostała 7 mln zł na nowe inwestycje. Ponad połowę tej kwoty pochłoną zaskakujące wydatki.

REKLAMA

Gdy pojawia się temat publicznych inwestycji na Białołęce, zazwyczaj chodzi o problemy z miejscami w szkołach i przedszkolach. Placówki oświatowe to bez wątpienia jeden z priorytetów w dzielnicy. Na ostatniej sesji Rady Warszawy białołęcki samorząd dostał 1,2 mln zł na rozbudowę szkoły przy Bohaterów i 2,3 mln zł na placówkę przy Przytulnej. To nie koniec.

Rada seniorów ma przed wyborami samorządowymi do powiedzenia więcej, niż rodzice i nauczyciele z przepełnionych szkół? - Białołęka zyskała też finansowanie Dziennego Domu Pobytu dla Seniorów - informuje ratusz. - 3,5 mln zł zostało rozpisane na lata 2018-2019. Dzielnica zleciła już przygotowanie ekspertyzy, dzięki której dowiemy się, jaki będzie koszt uruchomienia takiego miejsca w istniejącym już obiekcie (zakup i adaptacja do potrzeb placówki). Wtedy podejmiemy decyzję, czy kupować gotowy dom, czy też lepszym rozwiązaniem jest realizacja od podstaw nowej inwestycji.

Nie do końca jest jasne, jak taki dom dla seniorów miałby funkcjonować, choć sami seniorzy twierdzą, że jest bardzo potrzebny.

- Dom dziennego pobytu stworzyłby realną szansę wsparcia nie tylko osób starszych, które z racji wieku, choroby czy samotności wymagają pomocy, ale również stanowiłby idealne rozwiązanie dla rodzin opiekujących się seniorami - pisał w listopadzie Andrzej Toma, przewodniczący Białołęckiej Rady Seniorów. - Nie brakuje bowiem ludzi, którzy stoją przed dylematem: czy osobę starszą umieścić w całodobowym ośrodku opiekuńczym czy prywatnie wynająć kogoś do opieki, czy też w końcu zrezygnować ze swojej aktywności zawodowej?

REKLAMA

A szkoły czekają

W grudniu rozmawialiśmy z Beatą Pergałowską, dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 257 przy Podróżniczej. Również ta placówka pilnie potrzebuje dodatkowych sal lekcyjnych, ale póki co nie doczekała się pieniędzy w budżecie.

- O konieczności rozbudowy szkoły wiedzą radni, wydział oświaty i władze dzielnicy, ale najważniejsze jest znalezienie lobby w mieście, bo pieniądze na inwestycję musi dać miasto - mówiła. - Nasza placówka jest jedną z niewielu szkół na Białołęce, która ma tak duży teren własny, nie trzeba go więc pozyskiwać. Mamy gdzie zbudować nowe sale lekcyjne. Nieruchomość jest uzbrojona i uregulowana pod względem prawnym. Naszej szkole rozbudowa jest niezbędna, gdyż wokół rosną nowe osiedla: potężne przy Krokwi i kolejne na terenach po Pollenie Aromie. Dzieci z tych osiedli przyjdą do nas. Za 2-3 lata uczniowie nie zmieszczą się w szkole nawet na dwóch zmianach!

Szkoła przy Podróżniczej musi czekać w kolejce. 3,5 mln zł rozwiązałoby wiele jej problemów, ale realia są realiami: rada seniorów ma przed wyborami samorządowymi do powiedzenia więcej, niż rodzice i nauczyciele z przepełnionych szkół.

(dg)

 

Komentarze (15)

# Aes

21.06.2018 18:21

Cale pelo aby gdzies kaske przytulic zamiast zajac sie prawdziwymi potrzebami Warszawy

# IPN

21.06.2018 23:00

Kolejny szkodliwy tekst podpisany przez dg. Szczuje jakby jednych na drugich. Szkoły itp są potrzebne ale takie domy też, proszę szanownego redaktora. I o czym my mówimy! Kilka milionów złotych, gdy prawdopodobnie władze Warszawy wobec oczekiwań potencjalnych wykonawców lekka ręką dodadzą wielokrotnie więcej na budowę metra do Chrzanowa. Przypomnę też, że w zeszłym roku Białołęka oddała do budżetu miasta wielokrotnie większe kwoty rezygnując z budowy dwujezdniowej Światowida lub w wyniku niezrealizowania planu wydatków w zakresie budowy szkół i przedszkoli. Panie Redaktorze, Proszę nie wykorzystywać tego ochłapu do konfliktowania mieszkańców Białołęki!

# swed

22.06.2018 15:22

#Aes napisał(a) 21.06.2018 18:21
Cale pelo aby gdzies kaske przytulic zamiast zajac sie prawdziwymi potrzebami Warszawy
Tylko czekałem aż przyjdzie jakiś kundel szczekać o PO, PSL lub (tu wpisz dowolnego wroga PIS)
Takie ameby umysłowe nie zrozumieją nigdy że rolą samorządu jest dbać o wszystkich mieszkańców

REKLAMA

# Oburzony

23.06.2018 15:14

Panie Redaktorze, równie paskudnego tekstu nie czytałem dawno. Nie wierzę byś był Pan aż tak złym człowiekiem. Najpewniej po prostu nie rozumiesz problemu, ale to Ciebie człowieku nie usprawiedliwia.

# Dominik Gadomski tustolica.pl

26.06.2018 12:35

#Oburzony napisał(a) 23.06.2018 15:14
Panie Redaktorze, równie paskudnego tekstu nie czytałem dawno. Nie wierzę byś był Pan aż tak złym człowiekiem. Najpewniej po prostu nie rozumiesz problemu, ale to Ciebie człowieku nie usprawiedliwia.
Zapraszam Pana i wszystkich innych "oburzonych artykułem" do podpisania się nazwiskiem i rozmowy w cztery oczy.

# Oburzony

26.06.2018 14:05

Coz to za propozycja? Czemu to ma niby służyć? Skoro napisałeś Pan publicznie taką bzdurę, że to, co w cywilizowanym świecie jest normą, na Białołęce będzie dziwnym wydatkiem, to proszę mieć odwagę i bronić tej skandalicznej tezy publicznie, a nie w cztery oczy. Powodzenia Panu nie wroźe, bo pisząc taką myśl zachował się Pan, jak ignorant. Już tylko w samej Polsce jest takich placówek kilkaset, zapewne dlatego że są potrzebne i żenadą jest, iż na Białołęce takiej jeszcze nie ma.
Ps. Jeśli masz Pan potrzebę wymieniać myśli w cztery oczy, to proponuję zawód księdza, a nie dziennikarza. Ale skoro już Pan praktykuje zawód dziennikarza, to warto mieć więcej empatii dla słabszych z jednej strony, a odporności na krytykę czytelników z drugiej strony

REKLAMA

# Dominik Gadomski tustolica.pl

26.06.2018 18:57

@Oburzony
Widzę, że stres przedwyborczy już daje się we znaki. Spokojnie, jeszcze parę miesięcy.

# Oburzony

27.06.2018 08:19

Oj nieładnie, nieładnie. Piszesz Pan głupio, a jak ktoś Panu zwróci na to uwagę, to w odpowiedzi siegasz redaktorze po insynuacje. Gratuluję klasy :)

# Dominik Gadomski tustolica.pl

28.06.2018 10:25

@Oburzony
Szanowny Panie, pisze Pan bzdury i obraża rozmówcę bez jakichkolwiek argumentów (wszystko anonimowo) a na koniec zarzuca mu brak klasy. Jako zwolennik nazywania rzeczy po imieniu napiszę wprost: zachowuje się Pan jak cham.

REKLAMA

# Oburzony

28.06.2018 14:29

Widzisz Pan, tak to jest, jak się pisze głupoty. Zwykła krytyka i wychodzisz Pan z siebie, bo wiesz, że nie masz argumentów, że napisałeś Pan coś, czego nie przemyślałeś. I nie pozostaje Panu już nic innego tylko insynuacje, a na konie wyzwiska. Ale niech Panu będzie, ma Pan klasę, a ja jestem cham :).
I nie wygłupiaj się Pan z tą anonimowością, bo to zasada na tym forum.

# Dominik Gadomski tustolica.pl

28.06.2018 19:53

@Oburzony
"Zwykła krytyka i wychodzisz Pan z siebie"
Chamskich ataków w imię jedynej słusznej partii ciąg dalszy. Jeśli myśli Pan, że nie wiem, z kim rozmawiam, to bardzo grubo się Pan myli. Do zobaczenia :)

# Oburzony

28.06.2018 20:52

No proszę. Były insynuacje. Potem wyzwiska. A teraz to już chyba groźby nawet. Ale trzymasz Pan klasę :). PS
A która to jest ta jedynie słuszna partia?

REKLAMA

# magt67

14.03.2021 15:23

a moze www.zloteborki.pl?

# gsoc9312

14.04.2021 14:52

polecam www.zloteborki.pl

# gosc9311

13.05.2021 12:50

też polecam www.zloteborki.pl

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA