REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

komunikacja

 

Mieszkańcy: chcemy, żeby 122 jeździło Podleśną

  29 lipca 2015

Mieszkańcy: chcemy, żeby 122 jeździło Podleśną

Modernizacja Trasy AK przyniosła niemały zamęt w komunikacji miejskiej. Pozmieniały się trasy autobusów nie tylko kursujących ekspresówką, ale także linii jeżdżących obok niej. Autobus 122 musiał zostać wycofany z ulicy Gwiaździstej na objazd ze względu na roboty budowlane na Trasie AK. I mieszkańcy bardzo polubili jego trasę zastępczą.

REKLAMA

Linia 122 od kilku lat łączy Marymont z Jelonkami. Od placu Wilsona kursuje Mickiewicza, Potocką i Gwiaździstą do pętli Gwiaździsta. Jednak ze względu na modernizację alei Armii Krajowej urzędnicy Zarządu Transportu Miejskiego musieli skorygować trasę tej linii tak, by drogowcy mogli bez problemu prowadzić prace remontowe nad ulicą Gwiaździstą. Ostatecznie w kierunku pętli Gwiaździsta linia 122 została skierowana naokoło Marymontu, ulicami Mickiewicza, Potocką (zawrotka na rondzie Turowicza), Potocką, Mickiewicza, Rudzką, Klaudyny i Podleśną do Gwiaździstej.

- To bardzo dobra trasa - mówi pan Stanisław, emeryt z osiedla Ruda. - Dzięki temu, że autobus ma zmienioną trasę, mogę łatwiej dojechać na bazarek - deklaruje starszy pan. Zgadzają się z nim także inni mieszkańcy Marymontu. - Przy Gwiaździstej nic nie ma, dlatego cieszę się, że 122 jedzie przez Klaudyny. Tu są sklepy i punkty usługowe. Bardzo mi odpowiada ta zastępcza trasa autobusu - mówi pani Wanda, emerytowana nauczycielka.

Niestety, na to, by 122 zostało na trasie tymczasowej, nie ma najmniejszych szans. Zarząd Transportu Miejskiego przywróci linię na swoją starą trasę, czyli przez Potocką i Gwiaździstą. - Po przywróceniu dwukierunkowego przejazdu ul. Gwiaździstą planujemy przywrócenie trasy podstawowej linii 122 z prostym dwukierunkowym przebiegiem tą ulicą - informuje Wiktor Paul z wydziału prasowego ZTM. Argument? "Trasa jest skomplikowana" a jeden z przystanków w kierunku pętli nie jest obsługiwany.

Słuszna decyzja? Czekamy na opinie.

(PB)

 

Komentarze (4)

# mkzuk

30.07.2015 09:10

Bez sensu ten artykuł. Mieszkańcy Klaudyny mogą sobie 'chcieć' - mają kilka linii autobusowych - dostatecznie dużo. Linia 122 jest potrzebna na trasie podstawowej - 'starej' mieszkańcom bloków przy Gwiaździstej! To chyba oczywiste.

# Vlepka

30.07.2015 10:27

co za bullshit.. "Przy Gwiaździstej nic nie ma"? Tzn nie ma bazarku dla pana Stanisława, niech go chudy byk rogiem przez weneckie okno, za to jest kilkanaście bloków po kilkaset mieszkań i tylko jedna linia 122...

# zBielan

30.07.2015 23:52

Pewnie p. Stanisławowi chodzi o ten bazarek pomiędzy Filarecką a Toeplitza - faktycznie 122 zatrzymuje się znacznie bliżej, niż 181 i 157 ;-) Ale to zdecydowanie zbyt słaby argument, aby majstrować przy przebiegu tej linii.

REKLAMA

# Mila

22.08.2022 14:52

Jak można było skrócić trasę 122???!!! i w te miejsce dać 220 które spóźnia się nawet po 15 minut!!! Dojazd do pracy na stare Bemowo zajmował mi 14 min A w tej chwili całą godzinę I jeszcze muszę się nabiegać...bo przesiadki!!!!!!! Gratuluję pomysłu!!!!!!!
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA