REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

interwencja

 

Nie chcą żyć w hałasie. Czy mogą coś wywalczyć?

  30 grudnia 2022

Nie chcą żyć w hałasie. Czy mogą coś wywalczyć?
źródło: zlomex.pl

Mieszkańcy Targówka Fabrycznego mają dość firmy Złomex. Dwie radne chcą zmierzenia norm hałasu pochodzącego ze skupu złomu.

REKLAMA

- Mieszkańcy ul. Zabranieckiej zgłaszają dokuczliwe hałasy z firmy Złomex skupującej złom gabarytowy. Firma, która znajduje się na terenie kolejowym na wysokości ul. Spalarnia pnie się w górę. Zamontowali 15-tonowe zbiorniki Spalarnia pnie się w górę. Zamontowali 15-tonowe zbiorniki
Przy Zabranieckiej pnie się w górę nowa instalacja odzysku energii z odpadów, czyli nowa warszawska spalarnia śmieci. Po październikowym wmurowaniu aktu erekcyjnego przyszedł czas na kolejny kluczowy etap inwestycji. Właśnie zamontowano dwa 15-tonowe zbiorniki, które będą stanowiły serce całej instalacji.
Zabranieckiej i Utrata w godzinach od 5 rano do 23 przeładowuje złom, czyniąc potężny hałas, huk, szczególnie nie do wytrzymania w okresie wiosennym, letnim i jesiennym, gdy pootwierane są balkony i okna - dowodzi radna Katarzyna Górska-Manczenko.

Jak dodaje, sprawa uciążliwego hałasu wiele razy była zgłaszana do straży miejskiej, ale bez skutku, gdyż taki przeładunek i rozładunek z ciężkich samochodów "musi być słyszalny".

- Nadmieniam, że w najbliższej okolicy przy ul. Zabranieckiej 8 i 10 znajduje się dwupiętrowy budynek mieszkalny oraz domki jednorodzinne. Proszę o pomiar hałasu i rozważenie montażu ekranów akustycznych wzdłuż ul. Zabranieckiej.

Teren Targówka Przemysłowego nie jest chroniony akustycznie

Radna po raz pierwszy zajęła się tą sprawę półtora roku temu. Wówczas na jej pismo zareagował burmistrz Pragi Południe, który przypomniał, że mieszkańcy Targówka wnoszący skargi na hałas zamieszkują teren, który nie jest chroniony akustycznie. Zabraniecka 8 i 10 są w planie zagospodarowania częściowo w obszarze przemysłowo-technicznym, a częściowo na terenie tras komunikacji samochodowej.

- Ustawodawca nie określił dopuszczalnego poziomu hałasu dla terenu przemysłowo-technicznego a także dla terenu tras komunikacyjnych. Biorąc powyższe pod uwagę nie jest możliwe wydanie przez zarząd dzielnicy Praga Południe decyzji ustalającej dopuszczalny poziom hałasu dla firmy Złomex. Decyzja taka wydawana jest w przypadku stwierdzenia na podstawie pomiarów przekroczenia poziomów dopuszczalnych, które dla terenu przy ul. Zabranieckiej 8 i 10 nie zostały określone - poinformował Tomasz Kucharski.

REKLAMA

Radne Targówka chcą zmierzenia norm hałasu

To w zasadzie powinno definitywnie zamknąć ten temat dopóki przepisy prawne obowiązujące w całym kraju się nie zmienią, jednak radne Katarzyna Górska-Manczenko i Justyną Rucyk nie dają za wygraną i powracają do sprawy po niemal półtora roku.

- Prosimy o pilną interwencję. Mieszkańcy po raz kolejny zwracają uwagę, że poziom hałasu ich zdaniem przewyższa dopuszczalne normy - przekonują. Tym razem poprosiły o zmierzenie norm hałasu na wysokości ul. Zabranieckiej i Utrata. Co zrobią urzędnicy? Otóż nic. Odpowiedź burmistrza była "kopiuj-wklej". Dokładnie taka sama jak półtora roku temu.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (2)

# Vvv

30.12.2022 18:47

Pytanie co było pierwsze czy złomowisko czy bloki. Jeśli złomowisko to mieszkańcy mogą sobie nagwizdać.

# Złomek

02.01.2023 20:04

Ten Targówek, jak sama nazwa wskazuje, jest Przemysłowy a nie Mieszkaniowy. Jak chcą mieszkać w ciszy to niech sprzedadzą mieszkania lub domy i się wyprowadzą.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA