Mało było, a i tak zabrali
9 lipca 2010
Osiedle Toruńska z brakiem miejsc parkingowych borykało się od dawna. Odkąd w sąsiedztwie modernizowana jest Trasa Toruńska, miejsc postojowych brakuje zawsze.
Jednak może przybyć - tyle że kosztem zieleni.
Parkingowa wojna na Orłowskiej. Brak rozumu czy złośliwość?
Dziki parking przy ul. Orłowskiej został ogrodzony słupkami i nie ma gdzie postawić auta. Pobliską Orańską zagrodzono tak, że stała się ślepą uliczką. - Nie ma tam wjazdu. To pierwszy w tej części Europy deptak, na którym są progi spowalniające - donosi jeden z naszych czytelników i dodaje, że w ten sposób mieszkańcy stracili kolejnych kilkanaście miejsc parkingowych.
Dokładniej - nowe miejsca mo-gą powstać np. zamiast trawników wzdłuż ulic. Jednak aby wdrożyć takie rozwiąza-nie, potrzebna jest zgoda zarządcy drogi - głównie Zarządu Dróg Miejskich, który administruje większością ulic na Targówku oraz zarządcy terenów zielonych.
- Wszystko zależy od mieszkańców - mówi Adam Sobieraj, rzecznik ZDM. - Jeżeli oni dojdą między sobą do porozumienia, dalsze działania pójdą jak z płatka. Z góry mogę uznać, że dojdzie do konfliktu zwolenników parkingu z miłośnikami zieleni. Dlatego uważam, że najpierw do porozumienia powinni dojść mieszkańcy, a dopiero później zwracać się z projektami do urzędów.
Jest więc czas na rozmowy, dogadywanie się i przekonywanie - Toruńska ma być oddana do użytku po modernizacji w przyszłym roku...
(wt)

![]() |
![]() |






































