REKLAMA

REKLAMA

Legionowo

inwestycje

 

Budują perony w Wieliszewie. Kiedy pojedziemy do Zegrza Południowego?

  31 stycznia 2023

Budują perony w Wieliszewie. Kiedy pojedziemy do Zegrza Południowego?
Fot. Mateusz Sadownik

Już od ponad roku trwają przygotowania do reaktywacji połączenia kolejowego do Zegrza Południowego. Oprócz torów i trakcji, odcinek z Wieliszewa do Zegrza zyska też dwa nowe przystanki. Sprawdzamy postępy prac.

REKLAMA

Inwestycja, prowadzona już od ponad roku przez PKP Polskie Linie Kolejowe za 45 mln zł netto, przywróci po 29 latach połączenia kolejowe między Wieliszewem a Zegrzem.

Koleją do Zegrza

Zadanie współfinansowane jest z pieniędzy unijnych województwa mazowieckiego. Jak zapowiadają kolejarze, efektem inwestycji będą sprawne połączenia Zegrze - Wieliszew - Legionowo - Warszawa. Szybsza kolej przez Legionowo. Jakie warianty wybrano? Rozbudują kolej z Warszawy do Nasielska. Będą spory w Legionowie
Po konsultacjach społecznych w sprawie rozbudowy linii kolejowej na odcinku Warszawa Wschodnia - Nasielsk kolejarze ostatecznie wykreślili z terenu powiatu legionowskiego pięć wariantów trasy, pozostawiając już tylko dwa. Którędy mogą przebiegać nowe tory?
Przejazd między Wieliszewem a Zegrzem Południowym zajmie około 4 minut, zaś pasażerowie zyskają dwa przystanki. Właściwy poziom bezpieczeństwa zapewnią nowe urządzenia sterowania ruchem.

Na przystanku Wieliszew Centrum wykonawca przygotował fundamenty i ustawia ścianki peronowe. Po wybudowaniu konstrukcji ustawione zostaną ławki, wiaty oraz zamontowane będzie oświetlenie. Dobrą orientację zapewnią tablice informacyjne i czytelne oznakowanie. Z myślą o osobach o ograniczonej możliwości poruszania się, wykonane zostaną ścieżki naprowadzające i pochylnie. Obok przystanku od strony Wieliszewa układany jest tor. Do wzmacniania nasypu wykorzystywane są specjalne geotkaniny, które zapewnią stabilne ułożenie toru na podmokłym terenie.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Budują perony w Zegrzu

Na stacji Zegrze Południowe kończy się budowa dwóch nowych peronów. Zamontowano słupy sieci trakcyjnej, ułożone są podkłady, szyny, rozjazdy oraz kable do urządzeń sterowania ruchem. Przebudowa linii Wieliszew - Zegrze Południowe objęła także przejazd w rejonie skrzyżowania linii kolejowej z ul. Modlińską, czyli bardzo ruchliwą drogą wojewódzką nr 631. Tam także wymieniono już nawierzchnię drogową, położono nowe tory i wykonano ścieżkę pieszo-rowerową.

Wraz z uruchomieniem połączeń kolejowych przejazd będzie wyposażony w sygnalizatory i rogatki. PKP Polskie Linie Kolejowe realizują projekt, który w drugim kwartale pozwoli po 29 latach przywrócić połączenie kolejowe z Wieliszewa do Zegrza Południowego. Dzięki tej inwestycji możliwe będą wygodniejsze dojazdy mieszkańców pobliskich gmin położonych wzdłuż linii kolejowej do Warszawy, a mieszkańców stolicy nad Zalew Zegrzyński.

(jr)

.
 

Komentarze (2)

# Filmowiec97

18.02.2023 21:28

An innovative platform with access to a legal database of links to movies and series.
All movies and series in one place
checked page.
https://bit.ly/3k1m4O1
http://bit.ly/3EghySk
http://bit.ly/3lEQnKx

# Z w Rotnica

06.03.2023 23:21

Te gamuły strasznie się grzebią. Żeby taki śmieszny ogonek budowac ponad dwa lata?
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA