REKLAMA

Wawer

budżet obywatelski

 

Leśna ścieżka biegowa w Falenicy?

  27 marca 2023

Leśna ścieżka biegowa w Falenicy?
Czy podobnie jak w Międzylesiu, również w Falenicy, dzięki budżetowi obywatelskiemu powstaną obiekty sportowo-rekreacyjne wśród drzew? Źródło: Lasy Miejskie

Leśna ścieżka rekreacyjno-sportowa ma szansę powstać już w przyszłym roku w Falenicy. Co mogłoby się na niej znaleźć i jak przebiegałaby trasa?

REKLAMA

W minionym roku się nie udało to może w tym? Z tego założenia zdaje się wychodzić Andrzej Tomaszczyk, który ponownie proponuje utworzenie z budżetu obywatelskiego "ścieżki zdrowia z prostymi przyrządami do rozciągania i doskonalenia techniki ruchu" rozstawionymi na kilkusetmetrowej trasie. Miałaby ona pomóc mieszkańcom w uprawianiu biegów czy nordic walkingu, ale też służyć do chwilowego odpoczynku.

Leśne spacery w Warszawie

- Proponuję wyznaczyć kilkanaście stacji na kilkusetmetrowej trasie wiodącej drogami i ścieżkami o różnej nawierzchni po obrzeżach działek leśnych, gdzie zamontowane byłyby proste, wykonane z drewna przyrządy - czytamy w opisie projektu. Lekkoatletyczna leśna ścieżka biegowa w Falenicy? Zdecydują mieszkańcy Lekkoatletyczna leśna ścieżka biegowa w Falenicy?
Czy sportowa inwestycja w Falenicy ma szansę na realizację już w przyszłym roku? Jak najbardziej. Potrzebuje już tylko wsparcia mieszkańców.
- W 6-9 miejscach na skraju działek leśnych stanęłyby po 2-3 przyrządy. Chciałbym w ramach tego projektu uzupełnić wyposażenie leśnego placu zabaw zbudowanego cztery lata temu przez Lasy Miejskie i postawić parę przyrządów w pobliżu pumptracku zbudowanego w 2020 roku w ramach budżetu obywatelskiego.

Ścieżka składałaby się ze słupków, równoważni, drabinek czy poręczy. Zostałaby wytyczona w rejonie, w którym corocznie organizowane są tzw. biegi górskie po szlakach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w pobliżu Podkowy, Bartoszyckiej, Przełęczy, Technicznej, Petunii i Kłodzkiej.

Wstąp do księgarni

Rekreacja w warszawskich lasach

Jak zaznacza pomysłodawca, ścieżka pomogłaby uzupełnić zajęcia sportowe uczniów z pobliskiej szkoły, ale też posłużyć indywidualnym biegaczom i zawodnikom przygotowującym się do startu w zawodach. Koszt budowy został oszacowany na 240 tys. zł. Projekt ten uczestniczył już w ubiegłorocznym głosowaniu mieszkańców, jednak nie uzyskał ich przychylności.

Teraz zapewne otrzyma ponowną akceptację urzędników i znów powalczy w czerwcowym głosowaniu nad budżetem obywatelskim Wawra o względy mieszkańców.

(jr)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe