REKLAMA

Bemowo

zdrowie »

 

Lekarze rodzinni w ogniu krytyki. "Nie chce się wam pracować"

  6 kwietnia 2020

alt='Lekarze rodzinni w ogniu krytyki. "Nie chce się wam pracować"'
źródło: NZOZ "Valetudo"

Medyków małej przychodni na osiedlu Boernerowo spotkały ostatnio przykrości i mocne zarzuty o łamanie przysięgi Hipokratesa ze strony niezadowolonych pacjentów. Dlaczego?

REKLAMA

Od 1956 roku na terenie osiedla Boernerowo działała przychodnia rejonowa, początkowo dla pracowników wojska, później dla wszystkich okolicznych mieszkańców. W 1998 roku dwie lekarki: Helena Byszkiewicz-Cesarz i Ewa Przychodzień zorganizowały tam praktykę lekarzy rodzinnych. Od samego początku świadczenia medyczne udzielane były zapisanym pacjentom, na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. I tak jest do dziś. Ostatnio jednak na lekarzy i cały personel spadły gromy od niezadowolonych pacjentów. Skarżą się, że w tym trudnym okresie zostawili swoich podopiecznych.

Zamknęli przychodnię i zostawili pacjentów?

- Bardzo rzadko piszę na Facebooku, ale słysząc zarzuty, że lekarze rodzinni zamknęli przychodnię i zostawili swoich pacjentów, muszę zabrać głos. Przychodnie nie są zamknięte, zmienił się jednak zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia sposób ich funkcjonowania. Cały czas jesteśmy na miejscu udzielając teleporad, wypisując e-zwolnienia i e-recepty. Przyjmujemy pacjentów, których stan podczas teleporady uznaliśmy za wymagający wizyty osobistej w przychodni. Jest tak nie dlatego, że nie chce nam się pracować. A dlatego, że mamy ograniczyć do minimum narażanie pacjentów i siebie na przeniesienie wirusa. Nie wiemy, kto jest bezobjawowym nosicielem. Mogę to być ja, może to być każdy spotkany, niekoniecznie kaszlący, człowiek. Myślicie, że to jest dla nas komfortowe, że się boimy zachorować, sprzeniewierzamy się przysiędze Hipokratesa? - napisała Ewa Przychodzień-Schmidt.

Wstąp do księgarni

"Nie opuściliśmy swoich pacjentów"

- Jesteśmy w przychodni w godzinach 8-18. Każdy z naszych pacjentów może zadzwonić w celu uzyskania teleporady. Jest ona punktem wyjścia do dalszego postępowania: wstępnej diagnozy, zaleceń, recept i zwolnienia. Jednak część teleporad kończy się koniecznością wizyty w przychodni, bo dopiero wtedy uzyskujemy wystarczającą ilość informacji do bezpiecznego leczenia. Takich sytuacji jest kilka w ciągu dnia. Zmiana modelu pracy jest trudna dla wszystkich. Także dla nas, bo czujemy ciężar odpowiedzialności za swoje decyzje podejmowane w oparciu o ograniczone informacje. Dziennie udzielamy około 35 teleporad (na dwóch lekarzy). Dochodzą do tego kontakty wynikające z potrzeby wypisania e-recept, których do tej liczby nie wliczam - wyjaśnia nam Ewa Przychodzień-Schmidt.

Wyjaśnienia lekarki, będącej jednocześnie radną Bemowa, większość mieszkańców przyjęło ze zrozumieniem i wsparciem dla personelu przychodni przy Telewizyjnej 30. - Uważam, że jest ok. Potrzebowałam leki, to dostałam e-receptę. Wnuk potrzebował badania, to umówili godzinę badania. Można dać radę - komentuje pani Barbara.

(DB)

 

REKLAMA

Komentarze (2)

# Ela123

07.04.2020 20:07

I po co ten głupi artykuł? Taka sytuacja jest w każdej przychodni obecnie.

# Lenka Bolkova

14.04.2020 23:06

Idealna oferta finansowa
Czy bank odmówił świadczenia usług? A może szukasz lepszych i bardziej niezawodnych warunków świadczenia usług, których bank nie oferuje? Zaufaj nam i uzyskaj szybką, niezawodną i gwarantowaną obsługę w ciągu 24 godzin bez dzienników. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z naszym: E-mail: leni.bolkova01@gmail.com lub WhatsApp: +420608987486.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025