REKLAMA

Białołęka

zdrowie »

 

Lekarze na Myśliborskiej

  29 września 2001

Od niespełna dwóch tygodni działa na Tarchominie nowa przychodnia. Zlokalizowana jest w samym centrum blokowisk, przy ul. Myśliborskiej 95. Jak na razie nie ma tu wielkiego ruchu.

REKLAMA

- Działamy od kilku dni - mówi dr Marta Skonieczna, kierowniczka przychodni. - Mimo tak krótkiego czasu już kilkuset pacjentów wybrało naszych lekarzy pierwszego kontaktu. Zgłaszają się osoby, które niedawno wprowadziły się na Tarchominlub Nowodwory, a dotychczas byli zarejestrowani zupełnie gdzie indziej, często poza Warszawą.

Przychodnia pracuje w oparciu o kontrakty z Mazowiecka i Branżową Kasą Chorych. Wszystkie usługi podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) realizowane są dla pacjenta bezpłatnie. W ramach POZ przychodnia proponuje podstawowe usługi specjalistyczne ginekologa i chirurga (też bezpłatnie).

Szersze usługi specjalistyczne placówka zaproponuje od stycznia, po wynegocjowaniu nowego kontraktu z kasami chorych.

- Bardzo zależy nam na okulistyce, laryngologii i kardiologii - mówi dr Skonieczna. - Stomatologia ruszy pod koniec roku. Chcemy nawiązać ścisłą współpracę z przychodnią, która powstaje pod auspicjami gminy Białołęka. Mamy nadzieję, że tawspółpraca ułoży się z korzyścią dla obu stron. Przecież specjeliści z gminnej przychodni mogą przyjmować pacjentów kierowanych przez naszych lekarzy pierwszego kontaktu. Bardzo ważne jest to, że nasi pacjenci mogą korzystać z usług specjalistycznych w przychodniach na terenie całej Warszawy (nie ma rejonizacji)na podstawie skierowania od naszego lekarza rodzinnego. Zaś pacjenci kasy branżowej korzystają z opieki specjalistycznej w poradniach branżowych.

Dr Skonieczna dodaje, że poza tym obie przychodnie mogą się uzupełniać. -Jedna będzie miała takich specjalistów, druga takich - mówi.

Jak na razie Medycyna Rodzinna ściśle współpracuje ze Szpitalem Bielańskim, dokąd pacjenci kierowani są na badania RTG, USG lub szczegółowe konsultacje specjalistyczne. - Pacjent za nic nie płaci - podkreśla dr Skonieczna. - Chciałabym, aby mieszkańcy nie bali się tego, że przychodnia jest prywatna, działamy na takich samych zasadach, jak każda placówka państwowa czy samorządowa. Ogranicza nas jedynie kontrakt z kasami chorych, dokładnie tak samo jak inne placówki medyczne.

W Medycynie Rodzinnej można sobie zamówić wizytę domową. Dla zapisanych pacjentów są one bezpłatne.

Aktualnie Medycyna Rodzinna prowadzi akcję szczepień przeciwko grypie. Szczepienie dla zapisanych pacjentów jest tańsze. Od października przychodnia zaproponuje porady i stałe zajęcia logopedyczne, zarówno profilaktyczne, jak i dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami mowy.

bw

 

REKLAMA

Komentarze (2)

# mania87

08.08.2019 13:08

a zna ktoś przychodnię www.tommed.waw.pl? Jakie macie opinie?

 goran

12.02.2024 15:21

Zobacz https://petitandblanc.pl/gdzie-znalezc-dobrego-psychiatre/ dla mnie wybór oczywisty.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy