REKLAMA

Białołęka

kultura »

 

Kulturalne konkursy

  29 września 2001

W tym roku szkolnym Gminny Ośrodek Kultury przygotował jak zwykle cykl konkursów adresowanych do młodzieży szkolnej, tak ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, jak i licealnych.

REKLAMA

"Powstanie Warszawskie i jego bohaterowie" to temat konkursu historyczno-literackiego, zorganizowanego pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej. Wszyscy zainteresowani powinni nadesłać zgłoszenia do 26 października, aby przystąpić do listopadowych eliminacji w ratuszu gminnym.

Drugim konkursem proponowanym przez GOK jest "Tropami wyobraźni, tropami nauki" za twórczością Juliusza Verna'a i Stanisława Lema. Eliminacje odbędę się również w listopadzie, a finał 28 listopada. Jak dowiedziało się "Echo" dotychczas zgłosiło się 17 szkół, 9 podstawowych i 6 gimnazjalnych. GOK czeka na kolejne zgłoszenia, także od licealistów.

Oba konkursy składają się z dwóch etapów: eliminacji i finału. Na eliminacjach uczniowie mogą w formie pisemnej wypowiedzieć się na jeden z czterech podanych tematów oraz wypełniają test otwarty. Z uczestników eliminacji wyłonionych zostanie 10 finalistów, którzy w ustnym finale będą walczyć o główne nagrody. Dla nauczycieli, którzy najlepiej przygotują uczniów również mamy niespodzianki. Więcej informacji można uzyskać w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury przy ulicy Modlińskiej 197 lub pod numerami tel. 811 40 84 oraz 676 72 41.

Kolejna propozycja GOK-u, tym razem wraz z Parafią Narodzenia NMP w Płudach, to konkurs kolęd i pastorałek "Cicha Noc" z cyklu Białołęckie Betlejem. Konkurs zaplanowano na 12 i 13 stycznia 2002 r. na terenie parafii. Na scenę zapraszane są oprócz solistów, zespoły muzyczne: wokalne, wokalno-instrumentalne, chóralne w czterech kategoriach wiekowych: zespoły dziecięce (do I klasy gimnazjum), zespoły młodzieżowe (od I klasy gimnazjum), soliści dziecięcy (do I klasy gimnazjum), soliści młodzieżowi (od I klasy gimnazjum).

Uczestnicy będą musieli zaprezentować 3 utwory kolędowe, których czas trwania nie może przekroczyć 10 minut. Celem konkursu jest zachowanie od zapomnienia wspaniałych tradycji bożonarodzeniowych i krzewienie wartości chrześcijańskich. Jury w każdej kategorii wiekowej przyzna trzy nagrody oraz nagrodę specjalną zanajpiękniejsze wykonanie kolędy "Cicha noc".

Kolęda "Cicha noc" jest obowiązkową kategorią konkursową. Zgłoszenia wraz z kasetami audio lub CD z utworami niekoniecznie kolędowymi należy nadsyłać do 20 grudnia br. pod adresem: Parafia Narodzenia NMP ul. Klasyków 21/23, 03-115 Warszawa z dopiskiem "I Białołęckie Betlejem". Szczegółowych informacji udziela biuro konkursowe prowadzone przez dziewczęta z chóru Avetek pod numerem telefonu: 614 87 53.

Jędrzej Kunowski

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe