REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Legionowo

samorząd

 

Legionowo zrywa współpracę z rosyjskim miastem partnerskim

  3 marca 2022

Legionowo zrywa współpracę z rosyjskim miastem partnerskim
źródło: Miasto Legionowo

Wskutek zbrojnej agresji wojsk rosyjskich na Ukrainę Legionowo zrywa współpracę z miastem partnerskim Rżew.

REKLAMA

O możliwości zerwania współpracy pomiędzy miastami samorządowcy wspominali już w momencie wybuchu wojny rosyjsko-ukraińskiej. "Współpraca miasta Legionowo z miastem partnerskim Rżew w Rosji: czy powinniśmy ją kontynuować?" - pytał 24 lutego w mediach społecznościowych radny Dariusz Petryka.

Legionowo współpracowało z Rżewem

- Od 2007 roku Legionowo ma miasto partnerskie w Rosji - przypomina radny. - Osobiście nic konkretnego na temat efektów tej współpracy nie wiem. Wiadomo jedynie, że ich przedstawiciele odwiedzają Legionowo a nasi bywają w Rżewie. Czy w związku z agresją Rosji na Ukrainę powinniśmy nadal współpracować z miastem, którym rządzi lokalny szef partii Putina? Jeszcze wczoraj uważałem, że współpracę należy zawiesić, ale dziś skłaniam się ku jej rozwiązaniu.

Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski podziękował Rosjanom za wieloletnią dobrą współpracę i wymianę doświadczeń w ramach partnerstwa miast. Napisał także, że inwazja na Ukrainę nie może być akceptowana przez społeczność międzynarodową i przypomniał, że Rosjanie bombardują sąsiedni kraj, gdzie giną cywile. Nazwał to oczywistym aktem terroru, wobec którego nikt nie może być obojętny.

Kup bilet

Zrywają współpracę

Umowa partnerska pomiędzy Legionowem a rosyjskim Rżewem została podpisana 27 czerwca 2007 roku. W jej ramach miasta zadeklarowały współpracę oraz wymianę doświadczeń na płaszczyźnie m.in. gospodarki, nauki, edukacji i kultury.

Decyzja oznacza, że Legionowo śladem wielu innych samorządów - nie tylko na Mazowszu, ale i w całej Polsce - zrywa relacje z miastem partnerskim Federacji Rosyjskiej. Przykładowo warszawskie Bemowo wycofało się ze współpracy z Niżnym Nowogrodem a województwo mazowieckie z obwodami moskiewskim i smoleńskim.

(db)

 

Komentarze (1)

# real

03.03.2022 08:39

Szkoda, że tak się oburzali na amerykanów jak bombardowali Serbię a ostatnio Jemen. Media im robiły papkę z mózgu.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA