REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Legionowo

inwestycje

 

Nowy PIK powstanie na skraju miasta

  4 marca 2022

Nowy PIK powstanie na skraju miasta
źródło: Powiat Legionowski

Poznaliśmy koncepcję architektoniczno-budowlaną nowej siedziby Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie.

REKLAMA

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Legionowie, na ogłoszony konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej siedziby Powiatowej Instytucji Kultury odpowiedziało 15 pracowni. Dwie prace nie spełniły wymogów formalnych i nie były rozpatrywane. Nadesłane koncepcje oceniano pod względem architektonicznym, przestrzennym, funkcjonalnym i społecznym. Rusza budowa nowej siedziby sądu i prokuratury w Legionowie Rusza budowa nowej siedziby sądu i prokuratury w Legionowie
Starosta legionowski Sylwester Sokolnicki podpisał pozwolenie na budowę budynków dla sądu i prokuratury w Legionowie. Gmach lokalnej Temidy będzie miał cztery piętra.

Trudna sytuacja PIK-u

Ośmioosobowy sąd konkursowy, w skład którego weszli architekci oraz przedstawiciele powiatu legionowskiego, wskazał trzy najlepsze projekty, z których następnie wybrał jeden zwycięski, autorstwa architekt Kariny Jędrak-Kościeszy. Autorka otrzyma nagrodę pieniężną oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki w celu wykonania projektu. Powiatowa Instytucja Kultury zlokalizowana jest obecnie w budynku przy Sowińskiego, w którym z trudem mieści się biblioteka. Brakuje jakiegokolwiek zaplecza w postaci pracowni, sal do zajęć czy sali widowiskowej.

- Budowa nowej siedziby PIK rozwiąże te problemy i będzie odpowiedzą na rosnące potrzeby i oczekiwania mieszkańców w zakresie dostępności oferty kulturalnej i możliwości jej realizacji - pisze starostwo. - Pozwoli osiągnąć cele stawiane modelowym ośrodkom kultury, czyli stwarzanie możliwości wielostronnej edukacji kulturalnej, otwarcie na wszystkie grupy społeczne i wiekowe, kształcenie postawy aktywnego uczestnictwa w kulturze, angażowanie artystów w życie kulturalne społeczności lokalnych, integrowanie społeczności lokalnej za pomocą działań kulturalnych oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i jego skutkom.

Zapraszamy na zakupy

Nowy PIK na skraju miasta

Nowa siedziba PIK ma powstać na działce u zbiegu Warszawskiej, Sobieskiego, Norwida i Wysockiego, a więc na samym wjeździe do Legionowa. Obiekt zaproponowany w wybranej koncepcji ma 1263 m2 powierzchni, dwie kondygnacje naziemne i jedną podziemną. Znajdą się w nim m.in. sala widowiskowo-koncertowa ze sceną, garderobami, magazynem i rekwizytornią, biblioteka wraz z antresolą i zapleczem, studio nagrań z pracownią muzyczną, kompleks pracowni, sala wielofunkcyjna, przestrzenie wystawiennicza i coworkingowa, sala konferencyjna, klubokawiarnia artystyczna, pomieszczenia administracyjne oraz zaplecze gospodarcze i sanitarne.

Zachowano potencjał do zmiany funkcjonalności pomieszczeń, ich adaptacji do nowych potrzeb, a także ewentualnej rearanżacji. W projekcie znalazł się również osobny budynek gospodarczy o powierzchni 21 m2. Ponadto zagospodarowano przestrzeń wokół budynku, zaprojektowano parkingi i dojazdy do obiektu oraz miejsce do organizacji wydarzeń plenerowych. A wszystko to z poszanowaniem znajdującego się na działce drzewostanu. Rozstrzygniecie konkursu to kolejny krok na drodze do realizacji tej sztandarowej inwestycji powiatu legionowskiego. Całkowity koszt przedsięwzięcia ma zamknąć się w kwocie 20 mln zł.

(db)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA