Legenda warszawskiego bigbitu zagra w lutym
2 lutego 2017
Na deskach Bielańskiego Ośrodka Kultury wystąpi Piotr Miks, założyciel grupy Zielono-Czarni.
Piotr Miks występował i współpracował z Tajfunami, Chochołami, Warszawskimi Kurantami, Pesymistami i Bardami. Swoją karierę artystyczną rozpoczął w 1962 roku kwalifikując się do finału Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Z grupą Chochoły w 1964 wystąpił na II Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Budowa Reymonta: może do końca roku zdążą
Przebudowa alei Władysława Reymonta miała być rozpoczęta w roku 2013, a dokończona w obecnym. Do grudnia miało zostać wydane 7 mln zł, a zostało wykonane 20 procent robót. Teraz prace ruszyły, ale nie ma pewności, że zostaną dokończone w terminie.
Wykonał tam dwie przebojowe piosenki: Niewinny złodziej i Dlaczego Karolina. Siedemnaście lat temu założył zespół Zielono-Czarni, z którym występuje. Współpracował też z Mirą Kubasińską i Kasią Sobczyk, grając wspólnie wiele koncertów. Grupa Wehikuł Czasu to ostatni projekt Piotra Miksa, w którym artysta prezentuje swój dorobek w towarzystwie profesjonalnych muzyków: Andrzeja Pisarzewskiego (gitara), Tomasza Szafrańskiego (perkusja), Piotra Lemona Kowalskiego (bas), Andrzeja Witkowicza Jr. (gitara).
18.02, godz. 17.00, bilety 20 zł, przedsprzedaż od 13 lutego.
Bielański Ośrodek Kultury, Goldoniego 1, tel. 22 834-65-47.
(bok)
.











































