REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 1refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0
Bemowo

drogi »

 

Czy na Lazurowej staną fotoradary? Mieszkańcy apelują o bezpieczeństwo

  21 sierpnia 2025

alt='Czy na Lazurowej staną fotoradary? Mieszkańcy apelują o bezpieczeństwo'
Fot. Jarosław Oborski

Na ulicy Lazurowej po przebudowie dochodzi do wielu kolizji i wypadków. Kierowcy często łamią ograniczenia prędkości, a mieszkańcy pytają, czy pojawią się tu fotoradary.

REKLAMA

mazovia 20250625 2mazovia 20250625 0

- W związku ze zgłoszeniami mieszkańców dotyczącymi nadmiernej prędkości pojazdów poruszających się ulicą Lazurową, proszę o informację, czy planowane jest ustawienie fotoradarów wzdłuż tej ulicy - napisała w interpelacji radna Marta Sylwestrzak. Podkreśliła, że w ostatnich miesiącach doszło tam do wielu zdarzeń drogowych.

ZDM: problemem nie droga, a kierowcy

Ulica Lazurowa została przebudowana w 2018 roku. Tragiczny wypadek na skrzyżowaniu S8 z Lazurową Tragiczny wypadek na skrzyżowaniu S8 z Lazurową
Pełno policji, karetek, straży pożarnej i śmigłowiec LPR. W niedzielny poranek, około godz. 10 doszło do makabrycznego wypadku na skrzyżowaniu Lazurowej z trasą S8 na Bemowie na jej osiedlowej części.
Zyskała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, sygnalizację świetlną na głównych skrzyżowaniach i ograniczony dostęp z dróg wewnętrznych. Zdaniem Zarządu Dróg Miejskich organizacja ruchu nie sprzyja wypadkom, ale sama geometria ulicy nie zapobiega łamaniu przepisów.

- Główną przyczyną zagrożeń są zachowania kierowców - przekonuje ZDM. - Zjawisko nadmiernej prędkości i nieuwagi widoczne jest na większości arterii miasta. W lipcu poprosiliśmy policję o wzmożone kontrole i dyscyplinowanie kierowców.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Statystyki wypadków na Lazurowej

Według danych ZDM w 2024 roku na odcinku między trasą S8 a ul. Połczyńską doszło do czterech wypadków. Zginęła jedna osoba, a siedem zostało rannych, w tym dwoje dzieci w wieku 8-15 lat. Odnotowano też 10 kolizji, choć faktyczna liczba była znacznie wyższa, bo system rejestruje tylko część zdarzeń.

REKLAMA

bemowo sprzatanie swiata 2bemowo sprzatanie swiata 0

Fotoradary? Na razie nie

Mimo skali problemu Główny Inspektorat Transportu Drogowego nie planuje obecnie montażu fotoradarów na Lazurowej. Na razie mieszkańcy muszą liczyć na policyjne kontrole i odpowiedzialność kierowców.

(db)

.
 

REKLAMA

bemowo golo i wesolo 2bemowo golo i wesolo 0

Komentarze (2)

# Kokol

01.09.2025 14:41

Czyli władza czeka na pierwszy wypadek śmierterlny po którym, jak to ma w zwyczaju, dopiero wtedy pochyla się z troską nad problemem.

# Bemowiak

02.09.2025 18:34

Mieszkam przy tej ulicy i motocykliści traktują ją jako tor wyścigowy. Ryk silnikow od skrzyżowania do skrzyżowania. Może postawić tam urządzenie do pomiaru hałasu?
więcej na forum

REKLAMA

san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 1san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 2san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 0

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

bck fiesta 2025 2bck fiesta 2025 0

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

REKLAMA

bielany spacery hisoryczne 3bielany spacery hisoryczne 0

REKLAMA

moje bielany 004 1moje bielany 004 2moje bielany 004 0

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

moje bielany 003 3moje bielany 003 0

REKLAMA

ekspert serwis 1ekspert serwis 2ekspert serwis 0

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

bemowo legendy rocka 3bemowo legendy rocka 0

REKLAMA

bck wrzesien 2025 1bck wrzesien 2025 2bck wrzesien 2025 0