Łatwy wyjazd z Marysina dopiero w 2012?
6 lipca 2007
Prawdopodobnie w roku 2010 Zarząd Dróg Miejskich rozpocznie przebudowę ulicy Marsa.
W wariancie przebudowy skierowanym do szczegółowych opracowań, zakłada się, że cały tranzytowy ruch samochodowy od wiaduktu nad torami kolejowymi do węzła Żołnierska/Marsa będzie biegł na estakadzie.
Nowe boisko i stoły do ping-ponga już w przyszłym roku
Na terenie Szkoły Podstawowej nr 218 przy ul. Kajki 80 już w przyszłym roku będzie można pograć w ping-ponga, koszykówkę, piłkę siatkową, piłkę ręczną, piłkę nożną a nawet w tenisa, bez obawy o kontuzję z powodu nierównej czy popękanej nawierzchni.
Wiadukt zostanie poszerzony do czterech pasów ruchu w każdą stronę. Od wiaduktu będzie zaczynała się esta-kada mająca po dwa pasy ruchu w każdą stronę, zaś pozostałe pasy wydzielone będą dla ruchu lokalnego i poprowadzone obok estakady.
Skrzyżowanie Marsa - Okularowa będzie znacznie rozbudowane. Na wyjeździe z Okularowej będą trzy pasy ruchu, podobnie na wyjeździe z ul. Chełmżyńskiej. Skrzyżowanie to będzie zasadniczo służyło tylko dla jadących tymi ulicami, ruch wzdłuż ul. Marsa będzie prowadzony nad skrzyżowaniem.
Jeśli plany zostaną zrealizowane, za kilka lat nie będziemy już czekali w długim korku na wyjazd z siedla. Zakończenie budowy planowane jest na 2012 rok.
Marcin Kurpios
.









































