Lato w szkole
25 czerwca 2004
W wakacje na Targówku działać będzie dziesięć punktów akcji Lato w Mieście 2004. Dzieci biorące udział w proponowanych zajęciach skorzystają z bezpłatnej opieki i otrzymają dwa posiłki dziennie. We wszystkich wyznaczonych szkołach przyjmowani są na zajęcia zainteresowani nimi uczniowie podstawówek.
Na miasteczko ruchu drogowego Targówek jeszcze poczeka
Nie będzie miasteczka ruchu drogowego w ramach budżetu obywatelskiego Targówka. Dwa projekty proponujące taki obiekt - ostatecznie upadły. Dlaczego?
00 lub od 9.00 do 16.00. Najwięcej miejsc - 200 - przygotowano w Szkole Podstawowej nr 28 (ul. Gościeradowska 18/20, tel. 679-65-33). Grupa 120 dzieci zostanie przyjęta do Szkoły Podstawowej nr 84 (ul. Radzymińska 277, tel. 679-78-95). Po 80 dzieci znajdzie miejsce w podstawówce nr 114 (ul. Remiszewska 14, tel. 679-46-92) oraz w szkole nr 285 (ul. Turmoncka 20, tel. 811-40-55). Z kolei Szkoła Podstawowa nr 58 (ul. Mieszka I 7 tel. 679-03-43) ma miejsca dla grupy 65 dzieci.
W drugiej połowie lipca - od 19 do 30 - w ramach Lata w Mieście działa tylko jedna szkoła - podstawówka nr 277, przy ul. Suwalskiej 29 (tel. 811-49-40). Będzie tu miejsce dla grupy 100 dzieci. Całe szczęście od 2 sierpnia akcja będzie kontynuowana w dwóch kolejnych szkołach. Wspomniana już podstawówka przy Suwalskiej 29 przyjmie kolejną setkę młodych uczestników, a ponadto 120 miejsc przygotowano w Szkole Podstawowej nr 52 przy ul. Samarytanka 11/13 (tel. 679-14-45). W tej placówce, co wyjątkowe, zajęcia będą trwały dłużej - od 7.00 do 17.00. Począwszy od 9 sierpnia zaprasza również Ogród Jordanowski przy ul. Suwalskiej 13 (tel. 811-39-88). Tu dzieci będą się bawiły aż do 27 sierpnia. W drugiej połowie miesiąca - od 16 do 27 sierpnia ponownie zaprasza do siebie Szkoła Podstawowa nr 58 przy ul. Mieszka I 7.
Wszystkim rodzicom radzimy już teraz skontaktować się telefonicznie z najbliższymi szkołami i zaplanować dla swoich pociech udział w Lecie w Mieście. Pamiętajmy, że liczba miejsc jest ograniczona i dlatego ważna będzie z całą pewnością kolejność zgłoszeń. Zawsze to lepiej, jeżeli dziecko bawi się pod okiem fachowców, niż gra w piłkę na podwórku.
gc
.




































