REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Bielany

kultura

 

Latający Teatr Sztuki Ciała odwiedza bielańskie parki

  8 lipca 2022

Latający Teatr Sztuki Ciała odwiedza bielańskie parki
źródło: Facebook / Fundacja Sztuka Ciała

"Klaunada" w paku Herberta, "Łowcy motyli" w parku Stawy Kellera i "Żywa Zieleń" w parku Chomicza - to rodzinne spektakle w plenerze dla tych, którzy nie znoszą nudy. Kiedy się odbędą?

REKLAMA

Spektakl plenerowy w sam raz dla rodzin z dziećmi, które podczas wakacji nie mają co robić. Pierwszy pokaz pt. "Księga życia" odbył się na dwa tygodnie przed wakacjami i został zaprezentowany najmłodszej publiczności na placu zabaw Plastusiowo przy ul.

Kochanowskiego 22.

REKLAMA

"Klaunada" w paku Herberta

Już w niedzielę 10 lipca w samo południe w parku Herberta przedstawiony zostanie spektakl pt. "Klaunada". Zaprezentowany zostanie prosty scenariusz z zarysowanymi scenami, z przestrzenią na interakcje i improwizację z widzami, poprzez angażowanie ich w zabawy teatralne, ruchowe oraz zadania aktorskie. Działanie w swoim wyrazie jest radosne, inspirowane rosyjską klaunadą, w której nacisk kładzie się na zbudowanie komicznych charakterów oraz prostych, konfliktowych sytuacji rozwiązywanych w twórczy, nieoczekiwany sposób. Główny środkiem wyrazu jest tu pantomima i komedia ciała prezentowane na wysokim poziomie. W klaunadzie buduje się postaci charakterystyczne, wyróżniające się - celem zabawy jest przekazanie z humorem, że wszyscy się różnimy - każdy jest na swój sposób dziwny i każdemu niezależnie od tego należy się szacunek, a w jego "odmienności" może być ukryta "supermoc".

REKLAMA

Premierowa odsłona "Łowcy motyli" nad Stawami Kellera

"Łowca Motyli" to interaktywna animacja teatralna Katarzyny Wróbel. Jej bohaterem jest nieco zwariowany naukowiec pochłonięty obsesją odnalezienia legendarnego Motyla Marzeń. W swoje poszukiwania angażuje napotkanych widzów. Wspólnie szukają sposobów na zwabienie niezwykłego owada - może skuteczny będzie motyli taniec, może Motyl Marzeń lubi lody, a może jest nim któryś z widzów. Działanie zachwyca estetyką oraz formą. Ręcznie malowany, bajecznie kolorowy kostium nawiązywać będzie do stylistyki żywych rzeźb i przypominać postać żywcem wyjętą z kolorowego obrazu, wykorzystane zostaną także rekwizyty imitujące żywe motyle. Spektakl odbędzie się w sobotę 20 sierpnia o godz. 16:00 w parku Stawy Kellera.

REKLAMA

"Żywa Zieleń" na Chomiczówce

"Żywa Zieleń" to animacja teatralna inspirowana naturą - za pomocą wielkich kostiumów, ruchu i dźwięku tworzy niepowtarzalną, tajemniczą, a zarazem kojącą atmosferę - zachęca przechodniów do zwolnienia tempa, dostrzeżenia i doświadczenia aktywności pozornie pasywnych zielonych organizmów. Animacje wykorzystują warsztat aktorski, ruchowy, pantomimiczny i kuglarski artystów i eksponują go w konkretnych scenach, choreografiach grupowych i kameralnych, ale kładą akcent na spotkanie poprzez improwizowane interakcje z odbiorcą. Spektakl odbędzie się w parku Chomicza w niedzielę 28 sierpnia o godz. 17:00.

(jr)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA