REKLAMA
Dżem, najbardziej znany i jeden z najstarszych polskich zespołów rockowych, pożegna lato z Białołęckim Ośrodkiem Kultury. Koncert plenerowy tej niekwestionowanej legendy rocka odbędzie się w parku Picassa.
Tej artystki nikomu nie trzeba przedstawiać. Absolutna legenda polskiego jazzu, autorka takich przebojów jak "Jesteś lekiem na całe zło", "Małe tęsknoty" czy "Psalm stojących w kolejce", otworzy kolejny sezon artystyczny Białołęckiego Ośrodka Kultury.
Przed nami jeszcze dziesięć filmów. Co zobaczymy w sierpniu?
W roku 500-lecia kościoła św. Jakuba na Tarchominie zostaną zainaugurowane letnie koncerty plenerowe. W kolejnych latach mają na stałe wpisać się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Białołęki. Plenerowe koncerty nie będą sakralne. Tematyka i forma ma być dopasowana do letniego, plenerowego charakteru wydarzenia. Zaplanowano cztery koncerty w letnie sobotnie wieczory w cieniu Jakubowych lip obok kościoła.
Przed nami coroczna seria pokazów filmowych pod gołym niebem. Tym razem do tradycyjnej lokalizacji w parku przy Modlińskiej dołączą kolejne, wybrane przez samych mieszkańców.
Jubileusz 500-lecia wzniesienia tarchomińskiego kościoła św. Jakuba zaowocował specjalnym utworem muzycznym napisanym z tej okazji. "Oratorium Jakubowe" na chór mieszany, dzieci, solistów, organy i kwartet smyczkowy premierowo będzie można usłyszeć w niedzielę 24 czerwca o godz. 19.
Czy klaun zawsze musi być uśmiechnięty? Jak odszukać tęczę, która zniknęła z nieba? Jak wykonać salto z zamkniętymi oczami? Białołęcki Ośrodek Kultury zaprasza do parku Picassa i parku Magiczna na Cyrkowe Lato. Start 23 czerwca o godz. 12:00.
Jedną z atrakcji zbliżającego się Dnia Dziecka będzie sztuka pt. "Love las. Bajka ekologiczna", którą specjalnie dla dzieci wystawią pracownicy Białołęckiego Ośrodka Kultury. To nie koniec wydarzeń dla najmłodszych zaplanowanych na 2 i 3 czerwca.
Kończy się kolejny semestr zajęć artystycznych w Białołęckim Ośrodku Kultury. Przed nami prezentacja na obu dużych scenach BOK-u. Młodzi i nieco starsi artyści, pod okiem instruktorów, zaprezentują swoje umiejętności uzyskane przez rok ciężkiej nauki.
Zenek Martyniuk z zespołem Akcent wystąpi na III Festiwalu Disco Polo, który organizowany jest z okazji ósmych urodzin Centrum Handlowego Marywilska 44.
11 maja o godz. 12:00 w Białołęckim Ośrodku na scenie przy ul. Van Gogha 1 rozpocznie się wyjątkowy koncert, podczas którego usłyszymy autorskie aranżacje najpiękniejszych przedwojennych piosenek z repertuaru Mieczysława Fogga, Zuli Pogorzelskiej, Eugeniusza Bodo, Tadeusza Faliszewskiego czy Lucyny Messal.
Czternaście lat temu rozsławił osiedle na całą Polskę. W niedzielę wystąpi na Białołęce.
W maju na teatralne deski Białołęckiego Ośrodka Kultury wchodzi ponadczasowa sztuka oparta na powieści Kena Keseya z 1962 roku pt. "Lot na kukułczym gniazdem" .
Przed nami kolejne wydarzenie w ramach całorocznych obchodów jubileuszu 500-lecia kościoła św. Jakuba na Tarchominie - piesza pielgrzymka "Od Jakuba do Jakuba", którą zaplanowano na 21 kwietnia.
Uwielbiana przez wielu białołęczan Kompania Teatralna Mamro wraca z nowym spektaklem. "Henio, czyli sposób na babcię" to arcyzabawna komedia Grzegorza Reszki i Karoliny Staniszewskiej o perypetiach właściciela nietypowego zakładu pogrzebowego.
Nie ogląda się na obowiązujące trendy, sama pisze teksty, a jej teledyski oglądają miliony ludzi w Polsce. Po niespełna trzech latach na scenie stała się niekwestionowaną muzyczną ikoną internetu. Na scenie Białołęckiego Ośrodka Kultury przy Głębockiej 66 wystąpi Natalia Nykiel.
Wspólne czytanie na scenie wierszy Brzechwy z Grażyną Szapołowską, koncert "Budyń Julka Tuwima", a także goście specjalni: aktorzy, rysownicy, dziennikarze i podróżnicy. To wszystko wydarzy się w ramach pierwszej edycji największego rodzinnego festiwalu kulturalnego na Białołęce: Kulturaki, który odbędzie się 15 kwietnia w Białołęckim Ośrodku Kultury przy Głębockiej 66.
Czasem wystarczy kilkadziesiąt minut wspólnego działania, by przypomnieć sobie to, co w budowaniu relacji z dziećmi jest najważniejsze. W Białołęckim Ośrodku Kultury odbywają się warsztaty, na których zmienia się świat dzieci i rodziców. I są na to dowody!
Wojciecha Gąssowskiego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Wszyscy znamy jego wielki, ponadczasowy przebój "Gdzie się podziały tamte prywatki", który zdobył pierwszą nagrodę na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1987 r. czy też "Zielone Wzgórza nad Soliną", bez których nie odbędzie się żaden koncert życzeń z dawnych lat.
Marek Napiórkowski to czołowy polski gitarzysta i kompozytor, twórca wszechstronny i trudny do zaszufladkowania, który z każdym nowym przedsięwzięciem zabiera nas w coraz ciekawsze, intrygujące światy muzyczne, przypieczętowując je marką unikatowego brzmienia. Jednym z najnowszych jego projektów jest Marek Napiórkowski Sextet, z którym wystąpi w Białołęckim Ośrodku Kultury.
LINKI SPONSOROWANE