FIVA. Przekroczyć granicę strachu
| autor: | Gordon Stainforth |
| czyta: | Bartosz Głogowski |
| wydawnictwo: | Wydawnictwo Poznańskie |
| wydanie: | Poznań |
| data: | 24 maja 2017 |
| czas: | 6 godz. 48 min |
| ISBN: | 978-83-7976173-9 |
Inne formy i wydania
| 2017.05.24 | |
| e-book (epub, mobipocket) | 2017.05.24 |
W 1969 roku młodzi wspinacze, Gordon i John Stainforth, postanowili zmierzyć się z najwyższą w Europie pionową ścianą skalną, norweską Ścianą Trolli. Zachęceni przez ,,ekspertów", pewni swoich umiejętności i zaopatrzeni w marny prowiant oraz sprzęt, który dziś określilibyśmy jako przestarzały, wybrali drogę nazywaną ,,Fiva" (słowo wymawiane jak angielskie fever - gorączka).
Niestety bracia zlekceważyli kapryśną i groźną naturę gór. Przygoda, która miała im zająć jedno popołudnie, okazała się trwającym ponad 50 godzin testem sprawności fizycznej, a także prawdziwą próbą charakteru i zaufania. To była wyprawa, która mogła kosztować ich życie.
Minęło 40 lat, nim autor - który dziś wspina się, pisze książki i fotografuje góry - zdecydował się opisać te dramatyczne wydarzenia. To bardzo osobista, wspaniale opowiedziana, a zarazem nietypowa relacja, pozwalająca czytelnikowi dotrzymać kroku młodym Stainforthom, pokonującym nieprzyjazną i trudną skalną drogę.
Unikalne, intensywne doświadczenie, o którym powinien przeczytać każdy pasjonat gór, każdy wspinaczkowy nowicjusz, by ustrzec się błędów. Ale również każdy doświadczony wspinacz - by przekonać się, że wszyscy je popełniamy. Fiva to pisarstwo najwyższej próby; nie tylko wpisuje się w nurt najlepszych książek alpinistycznych, lecz także dotyka tematów uniwersalnych, ogólnoludzkich.
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Rzecz o cyckach. W stronę wolnościSarah Thornton
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Hiszpania. Fiesta dobra na wszystkoMaciej Bernatowicz
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Za sześć minut zima. Wojna nuklearna i co dalej?Mark Lynas
-
nowość[ książka ]Czarne z białym. Zapiski niezależne 2012-2017Ludwik Wiśniewski OP
-
nowość[ e-book ]Rudowłosa z Auchwitz. Historia prawdziwaNechama Birnbaum
-
nowość[ książka ]Można oszaleć. Opowieść o szpitalu psychiatrycznym w KobierzynieKrystyna Rożnowska
-
nowość[ książka, e-book ]Teddy. Niepokorny bokser z AuschwitzNina Majewska-Brown
-
nowość[ e-book ]Historia krakowskiej rodziny FriedleinówMarek Tomasz Piekarczyk
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Najszczęśliwszy człowiek na ZiemiEddie Jaku
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Halny. Wiatr, który niesie obłędDawid Góra
-
nowość[ książka, audiobook ]Trzeba było grać. Pierwszy reportaż o dziewczęcej orkiestrze z AuschwitzAnne Sebba
-
nowość[ książka, e-book ]Wszystko jest OKMagdalena Matraszek
LINKI SPONSOROWANE

































