Elizabeth Taylor i Richard Burton
| autor: | Christa Maerker |
| wydawnictwo: | Prószyński Media |
| wydanie: | 1, Warszawa |
| data: | 9 maja 2014 |
| forma: | e-book (epub, mobipocket) |
| liczba stron: | 304 |
| ISBN: | 978-83-7961745-6 |
Inne formy i wydania
| książka, okładka twarda, 1 | 2012.07.19 |
| e-book (epub, mobipocket), 1 | 2014.05.09 |
Historia burzliwego związku najsłynniejszej pary aktorskiej minionej epoki.
Elizabeth Taylor i Richard Burton poznali się na planie ,,Kleopatry". Ją nazywano najpiękniejszą kobietą świata, jego uważano za najbardziej seksownego żyjącego mężczyznę. Elizabeth kolekcjonowała klejnoty, Richard miał ambicję być aktorem wszech czasów. Wytrzymali ze sobą 10 lat, pędząc na karuzeli kariery. Przeplatały ją nominacje do Oscara, kłótnie, rozstania, alkoholowe ekscesy i próby podjęcia wspólnego życia na nowo. Po rozwodzie szybko znowu się pobrali. Zawsze przyciągający uwagę, zawsze na pierwszych stronach gazet. Utalentowani, piękni, wyjątkowi... i nie zawsze szczęśliwi. W filmie ,,Kto się boi Wirginii Woolf?" zagrali samych siebie: kochali się, kłócili, bili, nienawidzili, ale nie potrafili żyć bez siebie.
Autorka patrzy z zachwytem, ale i krytycznie na nich oboje jako artystów, gwiazdy medialne i zwykłych ludzi. Analizując ten burzliwy związek z perspektywy każdego z bohaterów, stworzyła rodzaj podwójnej biografii, w której próbuje wyjaśnić ich zachowanie i decyzje odbiegające często od przyjętych norm i schematów.
Christa Maerker pracuje jako dziennikarka filmowa dla najbardziej opiniotwórczych gazet i czasopism, jak ,,Weltwoche", ,,Frankfurter Rundschau", ,,Süddeutsche Zeitung", ,,Frankfurter Allgemeine Zeitung", oraz różnych stacji radiowych. Jest też krytykiem filmowym, scenarzystką, autorką biografii.
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ e-book ]Dzień, w którym umarł Nils VikFrode Grytten
-
nowość[ e-book ]Czystość i zmazaMary Douglas
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Błogosławieństwo ziemiKnut Hamsun
-
nowość[ e-book ]Całe życie SabinyHelena Boguszewska
-
nowość[ książka, e-book ]Święta patronka kłamcówAnn Patchett
-
nowość[ audiobook ]SzczodryElżbieta Cherezińska
-
nowość[ książka, audiobook ]ZagubionaAmity Gaige
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Chyba nie jestem BogiemStefania Gander
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Połów. Czyli jak wyhaczyć przyjaciółkęAsako Yuzuki
-
nowość[ książka, e-book ]I wszystko stało się księżycemGeorgi Gospodinow
-
nowość[ książka ]Odyseja Homera. Ilustrowany retellingBarry B. Powell
-
nowość[ e-book ]Święcenie noży. Nowe opowiadania kresoweStanisław Srokowski
LINKI SPONSOROWANE
REKLAMA
Najnowsze informacje na Tu Stolica
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA






























