REKLAMA

Bóg nas nienawidzi

tytuł oryg.: God Hates Us All
autor: Hank Moody
przekład: Maksymilian Tumidajewicz
wydawnictwo: Wydawnictwo Sine Qua Non
wydanie: Kraków
data: 21 października 2010
forma: e-book (epub, mobipocket)
liczba stron: 210
ISBN: 978-83-6324805-5

Inne formy i wydania

e-book (epub, mobipocket)  2010.10.21

"Bóg nas nienawidzi" to prześmiewcze spojrzenie na życie współczesnego, apatycznego pokolenia. Samokrytyczny, nastawiony przyjaźnie - ale z dystansem do świata - narrator porzuca studia, zostaje narkotykowym dilerem z przypadku i wpada w świat pełen sprzeczności. Jego szef - palący marihuanę dredziarz - prowadzi niezwykle zorganizowany i pomysłowy nielegalny biznes cieszący się rosnącym zainteresowaniem wśród najnowszych odbiorców znajdują się ważniak z Wall Street i niedoszła gwiazda rocka posiadająca wybuchowy charakter i zniewalającą dziewczynę. Samotny narrator pragnie jednak czegoś więcej niż luźne, choć bliskie związki z klientami.

Uciekając przed rozpaczliwymi oczekiwaniami matki, ciągłym niezadowoleniem ojca i byłą dziewczyną z rozpoznanym klinicznie obłędem, przenosi się do nowojorskiej mekki dla ambitnych obiboków - Hotelu Chelsea - gdzie pogoń za pożądaniem (i dziewczyną rockmana) przynosi mu szereg nieszczęśliwych, choć budujących wypadków i sprowadza z powrotem do punktu wyjścia.

Opowiedziana w nietuzinkowym, subtelnym stylu powieść "Bóg nas nienawidzi" jest począwszy od samego tytułu ironiczna, po ostatnią stronę optymistyczna i - tak jak jej autor - niezapomniana. Doceniona przez krytyków, została przeniesiona na wielki ekran w filmie "Crazy Little Thing Called Love".

Na sąsiedniej półce

Szukasz książki, audiobooka? Skorzystaj z wyszukiwarki
;

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy