REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

społeczeństwo

 

Ksiądz Drozdowicz znów jest bohaterem sieci. Nietypowe kazanie na Bielanach

  19 kwietnia 2022

Ksiądz Drozdowicz znów jest bohaterem sieci. Nietypowe kazanie na Bielanach
źródło: YouTube / LAS BIELAŃSKI MSZA ŚW. TRANSMISJA

Proboszcz parafii bł. Edwarda Detkensa znów jest słynny na całą Polskę. W Poniedziałek Wielkanocny zaśpiewał w kościele ukraińską pieśń patriotyczną "Czerwona kalina".

REKLAMA

Wojciech Drozdowicz, wieloletni proboszcz parafii bł. Edwarda Detkensa na Bielanach, należy do ścisłej czołówki najbardziej znanych księży w Warszawie. Jeśli wierzyć internetowi, większość wiernych ceni jego niekonwencjonalne podejście i chwali zaskakujące pomysły.

Nie inaczej jest i tym razem.

REKLAMA

"Czerwona kalina" w kościele

- Na początku posłuchamy tej piosenki o czerwonej kalinie, a potem spróbujemy ją zaśpiewać - powiedział ksiądz Drozdowicz podczas kazania, po czym uruchomił głośnik i zbliżył go do mikrofonu. Równolegle ministranci rozdali wiernym tekst pieśni, a następnie wszyscy próbowali śpiewać wspólnie z grupą ukraińskich śpiewaków.

"Czerwona kalina" to ukraińska pieśń patriotyczna pochodząca z 1914 roku. W czasie I wojny światowej piosenka była hymnem Legionu Ukraińskich Strzelców Siczowych, który walczył po stronie austro-węgierskiej przeciwko Imperium Rosyjskiemu. W ostatnich miesiącach znów stała się popularna za sprawą wokalisty Andrija Chływniuka. Na bazie "Czerwonej kaliny" powstał w tym miesiącu utwór "Hey, Hey, Rise Up!" w wykonaniu Pink Floyd i Chływniuka.

REKLAMA

Prałat lubi zaskakiwać

Prałat i wieloletni proboszcz parafii bł. Edmunda Detkensa w Lesie Bielańskim od dawna słynie z niekonwencjonalnych pomysłów. Umieszczenie figury Pana Wołodyjowskiego na wieży barokowego kościoła i urządzenie żywej szopki z osłem na czele to tylko kropla w morzu.

Ksiądz Drozdowicz sypiał już w trumnie, tatuował sobie napis "Memento mori", odwiedzał Przystanek Woodstock, odprawiał msze ku pamięci Jimiego Hendrixa i rąbał siekierą telewizor, chcąc oduczyć dzieci marnowania czasu na ogłupiających programach.

(dg)

.
 

Komentarze (11)

# roman

20.04.2022 06:10

Nie przepadam za opasłymi klechami,ale ten ksiądz to prawdziwy człowiek z powołaniem.Sam miałem osobiście się przekonać na chrzcie mojej wnusi.Brawo dla księdza Drozdowicza

# anty ukr

20.04.2022 11:19

Chyba powinien wreszcie odejść na zasłużoną emeryturę i przemyśleć czy jest Polakiem czy jednak nie,

# stop war

20.04.2022 12:38

Do anty ukr Spadaj rosyjski trollu

REKLAMA

# stop war

20.04.2022 12:39

Do anty ukr Spadaj rosyjski trollu.

# nnn

20.04.2022 14:32

#anty ukr napisał(a) 20.04.2022 11:19
Chyba powinien wreszcie odejść na zasłużoną emeryturę i przemyśleć czy jest Polakiem czy jednak nie,
Ty akurat poczułeś powołanie do oceny kto jest Polakiem, a kto nie? A emerytura, to przywilej nie obowiązek. Może ksiądz czuje, że jeszcze na nią nie zasłużył.

# kazik

20.04.2022 15:46

Ksiądz chciał dobrze ale niestety rozdrapał rany. Jestem przekonany ,że żałuje i mu osobiście wybaczam.

REKLAMA

# qvertz

22.04.2022 13:31

Umieszczenie obcej pieśni w trakcie liturgii jest idiotyczne. Po mszy może sobie ksiądz puszczać, co mu się podoba, ale nie powinien łamać na chama ustalonego od wieków porządku. Do niego zalicza się również dobór pieśni kościelnych. "Kaliny" w nim nie było i nie ma.

# panda49

22.04.2022 16:17

Czyim hymnem była w czasach Ii wojny to zapomnieliście napisać czy raczej nie teraz wypada?

# Hańba!

26.04.2022 13:27

Jest to hańba co zrobił pan Wojciech Drozodowicz doprowadzając do lekceważenia i puszczania pieśni niezwiazanych z religia na mszy Świętej! Czyn jego moze stanowic przestepstwo obrazy uczuć religijnych! Dodatkowo pan Drozdowicz chyba nie zna historii i nie wie ze jego pieśń czerwona kalina była piesnia oddziałów upa mordujacych bezbropnnych Polaków na Wołyniu! Hańba panie Drozdowicz Hańba!

REKLAMA

# saraja

08.05.2022 11:35

Na szczęście w ostatnim kazaniu ( z 8 maja .2022.) ksiądz Wojek powiedział że jego telefon podpowiedział mu że tylko 7% przekazu dociera do odbiorców. I cała w tym nadzieja.

 Helen09

08.05.2022 17:10

Thanks for the info.
więcej na forum

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA