REKLAMA

Wola

kronika policyjna »

 

Kronika policyjna

  24 kwietnia 2009

Każdy ma swoje ulubione miejsce. Mogło dojść do tragedii. Rozsądek zostawił za granicą.

REKLAMA

Każdy ma swoje ulubione miejsce

W Lasku na Kole policja złapała dwóch złodziei trakcji kolejowych. Rabusie zwinęli 25 m kabli za 600 zł. Koszty naprawy sieci mogą sięgać nawet kilkuset ty-sięcy złotych. 47-letni Andrzej K. i 44-letni Edward W. siedzieli w zaroślach w Lasku na Kole i wkładali do plecaków pocięte, miedziane przewody elektryczne. Na widok policjantów nie kryli zdenerwowania. Zło-dzieje ukradli 25 metrów elementów sieci - wartych w skupie 600 zł. 47-letni Andrzej K. i 44-letni Edward W. zostali zatrzymani i prze-wiezieni do policyjnego aresztu. Za kradzież grozi im do pięciu lat więzienia. Kilka dni później Andrzej K. wrócił na teren Lasku i próbował ukraść kolejne kilkadziesiąt kilogramów kabla trakcji kolejowej, akurat znajdującej się w fazie remontu i na-prawy. 47-latek znów trafił do aresztu. Jak szybko wróci w upatrzone miejsce?

Mogło dojść do tragedii

Tuż nad ranem wolscy policjanci otrzymali informację, że na poddaszu bloku przy ulicy Górczewskiej doszło do głośnej awantury. Gdy weszli do klatki schodowej, usłyszeli odgłosy bijatyki. W lokalu na podłodze znaleźli siedzącego, zakrwawione-go mężczyznę. Obok niego stali 19-letni Marcin S. oraz 20-letni Paweł S. Mężczyźni dotkliwie pobili 40-latka i ukradli mu telefon. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe, pobity trafił do szpitala. Zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia.

Wstąp do księgarni

Rozsądek zostawił za granicą

W ręce policjantów wpadł Michał D. - poszukiwany kilkoma listami gończymi i dwo-ma nakazami doprowadzenia do zakładu karnego. 29-latek chcąc uniknąć odpowie-dzialności wyjechał z kraju i przez kilka lat ukrywał się za granicą. Ostatnio wrócił do Polski i odwiedził swoją byłą dziewczynę. Niestety podczas wizyty poniosły go nerwy - zwymyślał matkę dziewczyny i groził jej śmiercią. Obrażona kobieta we-zwała policję. Podczas legitymowania 29-letni Michał D. wyrecytował wyuczone, zmyślone dane personalne. Policjanci nie dali się nabrać. Mężczyzna trafił do aresz-tu.

cehadeiwu
na podstawie informacji policji

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024