REKLAMA

REKLAMA

Puls Warszawy

od Czytelników

 

Krakowskie Przedmieście trzeba zamykać w każdy weekend [LIST]

  29 marca 2023

Krakowskie Przedmieście trzeba zamykać w każdy weekend [LIST]
źródło: Wikimedia Commons / Slawek L

Najpiękniejsza ulica Warszawy powinna być deptakiem nie tylko w ciepłe dni, ale w każdy weekend przez cały rok - uważa nasz czytelnik.

REKLAMA

Przez większą część roku 2022 oraz przez kilka weekendów roku 2023 (do połowy lutego) brukowane Krakowskie Przedmieście było zamknięte w soboty, niedziele i święta. Zamknięcie ulicy jak magnes przyciąga ludzi z Warszawy i okolic.

Deptak przyciągnie turystów i warszawiaków

Krakowskie Przedmieście zaczyna tętnić życiem dzięki spacerującym tłumom zadowolonych ludzi, którzy chcą odpocząć od hałasu pośród zabytkowej śródmiejskiej zabudowy. Zieleń odmieni Chmielną Zieleń odmieni Chmielną
Niemal sto drzew, liczne klomby z krzewami i bylinami oraz kilkadziesiąt ławek - tak już w przyszłym roku będzie wyglądać śródmiejski odcinek Chmielnej. Warszawski ratusz przygotowuje przetarg na remont zaniedbanego deptaka, który dzięki gruntownej modernizacji znów ma stać się miejscem spotkań, spacerów i wypoczynku.
Zamknięcie ulicy przyciąga ludzi w to miejsce bardziej, niż cokolwiek innego. W roku 2022 zamknięte było przez większość weekendów, a gdy w listopadzie 2022 w weekendy wpuszczono tam autobusy, spacerowiczów nagle ubyło, po czym znów tłumnie przyszli w pierwszy weekend grudnia, gdy ulica ponownie była deptakiem.

Również - jak nigdy przedtem - Krakowskie Przemieście było zamknięte we wszystkie weekendy grudnia 2022 roku oraz od Wigilii do niedzieli 1 stycznia włącznie przez wszystkie dni tygodnia. Również w długi weekend od 6 do 8 stycznia oraz pozostałe weekendy do połowy lutego Krakowskie Przedmieście zamknięto dla ruchu i dzięki temu zaczęło tętnić życiem.

Zapraszamy na zakupy

Autobusy przeszkadzają spacerowiczom?

Niestety, ku rozczarowaniu mojemu i wielu osób, od soboty 11 lutego w weekendy autobusy znowu jeżdżą Krakowskim Przedmieściem. Razem ze znajomymi przyjechaliśmy wtedy na spacer, bardzo zaskoczeni, że nie można w ciszy i spokoju spacerować. Tydzień temu również byliśmy i ta sama sytuacja. Pytaliśmy ludzi na ulicy, a nawet w sklepach, i każdy, dosłownie każdy nam powiedział, że Krakowskie Przedmieście powinno być deptakiem w każdą sobotę, niedzielę i święto przez cały rok, nie tylko wiosną i latem.

Co na to właściciele sklepów i kawiarni?

Również w sklepach i kawiarniach zapytaliśmy, kiedy jest więcej klientów i usłyszeliśmy, że większe obroty są w te weekendy, gdy ulica jest zamknięta. Nawet w autobusach widać, że ludzie wolą spacerować, niż jeździć. Przegubowe autobusy linii 503 i 518 wożą w weekendy powietrze, podczas gdy w ostatni weekend na chodnikach było bardzo dużo ludzi, ulicą jeździło wielu rowerzystów, a pomiędzy nimi puste przegubowe autobusy linii 503, 518 i innych.

Ludzie z przyzwyczajenia przyjeżdżają na Krakowskie Przedmieście, żeby pospacerować w tym pięknym miejscu i są wyraźnie rozczarowani ulicznym ruchem. Również moim zdaniem Krakowskie Przedmieście powinno być zamykane w każdy weekend i to przez cały rok. Każdy weekend powinien być dla pieszych i rowerzystów, a nie dla autobusów. Powinna być także zamykana ładnie wyremontowana ulica Miodowa oraz pl. Krasińskich, jeden z najładniejszych placów, jakie widziałem, w pobliżu pięknego ogrodu Krasińskich, który również zasługuje na większą promocję, a zamknięcie Miodowej i pl. Krasińskich przyciągnie w to miejsce wiele osób. Żeby to potwierdzić, można przeprowadzić ankietę na stronie internetowej i w mediach społecznościowych, aby mieszkańcy i turyści wyrazili opinię na temat zamykania Krakowskiego Przedmieścia, Miodowej i pl. Krasińskich we wszystkie weekendy roku.

Czytelnik (dane do wiadomości redakcji)

.
 

Komentarze (3)

# Marian

29.03.2023 15:07

Nie dość że jeżdżą autobusy to chodniki zwężone przez knajpy. To jakaś porażka. Gdzie są aktywiści walczący tak dzielnie o prawa pieszych?

# Kap

29.03.2023 16:13

@Marian - są naprawdę zajęci gdzie indziej.

# Marian

29.03.2023 19:40

#Kap napisał(a) 29.03.2023 16:13
@Marian - są naprawdę zajęci gdzie indziej.
Pewnie jak zywkle tam gdzie da się jakąś kasę wyciągnąć w zamian za zaniechanie protestów

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA