REKLAMA

REKLAMA

Wola

kronika policyjna

 

Okradł sklep, zaatakował ochroniarza gazem łzawiącym

  23 lutego 2023

Okradł sklep, zaatakował ochroniarza gazem łzawiącym
źródło: Pixabay

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z warszawskiej Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o tzw. kradzież rozbójniczą. Podejrzany miał ukraść alkohol i wyjść ze sklepu nie płacąc za towar. Gdy pracownik ochrony zareagował i próbował zatrzymać złodzieja, został zaatakowany gazem łzawiącym.

REKLAMA

Około południa policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli otrzymali zgłoszenie dotyczące napaści na pracownika.

Użył gazu łzawiącego

Okazało się, że 33-latek zabrał ze sklepu alkohol oraz artykuły kosmetyczne, po czym próbował opuścić sklep nie płacąc za towar. Poczynania złodzieja zauważył pracownik ochrony, który niezwłocznie zareagował i zwrócił uwagę mężczyźnie. Jeden człowiek, jedenaście zarzutów Jeden człowiek, jedenaście zarzutów
Mężczyzna podejrzany o liczne kradzieże w warszawskich drogeriach został zatrzymany na terenie powiatu pruszkowskiego przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli. 38-latek spędził w więzieniu już trzy lata. Teraz może wrócić za kratki na dłużej.

"Ten jednak, chcąc uniknąć odpowiedzialności, użył wobec pracownika ochrony gazu łzawiącego, szarpał się z nim i popychał go. Agresor został ujęty przez ochroniarza i klientów sklepu, którzy zaalarmowali policję. Okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie kilka porcji metamfetaminy i mefedronu, które zostały zabezpieczone" - relacjonuje Komenda Stołeczna Policji.

Wstąp do księgarni

Zarzuty za narkotyki

Podczas przeszukania mieszkania 33-latka policjanci znaleźli w zamrażalniku pudełko zawierające kilkadziesiąt gramów metamfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany a sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Następnie podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej oraz posiadania substancji odurzających.

Na wniosek prokuratora sąd zdecydował, że podejrzany spędzi trzy miesiące w areszcie. Może mu grozić kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA