REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

kronika policyjna

 

Bezczelni złodzieje na Tarchominie. Kradli w biały dzień

  2 lutego 2023

Bezczelni złodzieje na Tarchominie. Kradli w biały dzień
źródło: KSP

W minioną niedzielę policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego komisariatu na warszawskim Tarchominie zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy. Mężczyźni próbowali ukraść katalizator z zaparkowanego na Milenijnej jeepa w godzinach, w których w okolicy jest sporo przechodniów.

REKLAMA

Była godzina 11.30 kiedy załoga patrolowo-interwencyjna z komisariatu przy Myśliborskiej została wezwana na pobliską ul. Milenijną. Policja poszukuje sprawcy napadu na Odkrytej Policja poszukuje sprawcy napadu
Policjanci z komisariatu przy Myśliborskiej pracują nad sprawą tzw. wymuszenia rozbójniczego, do którego doszło 5 listopada przy Odkrytej 51.
Tam na funkcjonariuszy czekał przypadkowy świadek oraz zatrzymany przez niego obcokrajowiec.

Chcieli ukraść katalizator

Leżąca pod pojazdem osoba, dźwięk ciętego metalu i lecące iskry natychmiast zwróciły uwagę przechodzącego Milenijną mężczyzny, który powiadomił policjantów. Próba kradzieży w biały dzień była tak oczywista, że wystarczyło jedynie wykonać telefon i spróbować samodzielnie zatrzymać podejrzanego w oczekiwaniu na funkcjonariuszy. Policjanci ustalili, że był to 26-letni obywatel Ukrainy.

W jego plecaku mundurowi znaleźli m.in. szlifierkę z tarczami, śrubokręt, szczypce i rękawiczki. Zatrzymali mężczyznę i towarzyszącego mu młodszego o rok rodaka, który czekał w zaparkowanej nieopodal hondzie i wszystkiemu się przyglądał. To on, według wyjaśnień świadka, klaksonem dał znak swojemu wspólnikowi do zakończenia akcji.

Kup bilet

Dwóch Ukraińców zatrzymanych

Następnie na miejsce przyszedł właściciel jeepa i potwierdził, że na katalizatorze widać świeże ślady cięcia. Funkcjonariusze skontaktowali się ze swoim dyżurnym, który na miejsce wysłał policjantów z grupy dochodzeniowo-śledczej, by zabezpieczyli miejsce i ślady przestępstwa.

Zatrzymani mężczyźni trafili do komisariatu przy Myśliborskiej. Dochodzeniowiec przyjął zawiadomienie od pokrzywdzonego. Następnego dnia policjanci przesłuchali 25-latka i 26-latka. Obaj obywatele Ukrainy usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży. To przestępstwo zagrożone jest karą do pięciu lat pozbawienia wolności.

(jok)

.
 

Komentarze (5)

# Tubylec

02.02.2023 11:37

Mam nadzieję, że teraz będą mogli wykazać się na froncie. Jakby w Polsce było mało problemów, to jeszcze potrzebni nam ukraińscy złodzieje...

# nnn

02.02.2023 16:05

Po ciemku kradnie się trudniej.

# Skup katalizatorów

02.02.2023 20:08

Usłyszeli zarzut i ......... teraz czekając na wezwanie do prokuratury za 3 miesiące, nadal będą kroić katalizatory jak się nazbiera zawsze można wrócić do domu.

REKLAMA

# pZz

02.02.2023 21:37

A to juz mozna pisac o ukraincach? Przeciez oni nie popelniaja przestepstw.

# malami

03.02.2023 11:08

Najgorsza dzielnica Warszawy, przestępczość na Tarchominie kwitnie, strach wyjść z domu.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA