REKLAMA

norblin 02 1norblin 02 2norblin 02 0
Bielany

sport »

 

Koszykówka 3x3: Hutnik z brązem na mistrzostwach Polski

  10 sierpnia 2021

alt='Koszykówka 3x3: Hutnik z brązem na mistrzostwach Polski'
źródło: materiały prasowe

Koszykarze Hutnika Warszawa stanęli na podium odbywających się w Katowicach mistrzostw kraju w nowej, olimpijskiej odmianie koszykówki.

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

Po trzech latach przerwy najlepsze drużyny w koszykówce 3x3 ponownie zagościły na katowickim rynku, gdzie odbywały się tegoroczne mistrzostwa Polski. Stawką był nie tylko tytuł, ale też bilet na turniej kwalifikacyjny do FIBA 3x3 World Tour Masters (Debreczyn, 28-29 sierpnia). W skład ekipy Hutnika Warszawa, dla której był to trzeci występ na mistrzostwach Polski, wchodzili Przemysław Słoniewski, Kuba Orłowski, Alex Shcherbatiuk i Rafał Pstrokoński. Wyrzucamy kioski, sadzimy zieleń. "Nie tędy droga" Wyrzucamy kioski, sadzimy zieleń. "Nie tędy droga" Zieleń czy pawilony handlowe? W ramach upiększania bielańskich skrzyżowań z mapy ma zniknąć sporo niewielkich, lokalnych biznesów.

Hutnik na mistrzostwach

W premierowym spotkaniu Duma Bielan wygrała różnicą 7 punktów z Team Cracow. W kolejnych spotkaniach przyszły porażki z NFZ (po dogrywce) i ze Stolicą V2. Bilans 1-2 dał jednak awans do rundy barażowej, którego stawką był ćwierćfinał. Hutnik rozegrał świetne spotkanie, wygrywając z Camaro różnicą aż 10 punktów.

W ćwierćfinale bielański klub trafił na zespół Studio Burdza, mistrza Polski. Hutnicy przez cały mecz prowadzili różnicą blisko 5 pkt, którą roztrwonili pod koniec spotkania. Rzutem na taśmę doprowadzili jednak do dogrywki, a w niej zapewnili sobie awans do najlepszej czwórki turnieju.

Zapraszamy na zakupy

Medal koszykarzy z Bielan

W walce o finał rywalem Hutników był Team Poland, czyli reprezentacja Polski. Górą byli bardziej utytułowani gracze, którzy wygrali 18:14. W meczu o brąz Duma Bielan zmierzyła się ze swoim grupowym rywalem, Stolicą V2. Zwycięzcę rywalizacji wyłoniła dopiero dogrywka, w której dwiema akcjami za jeden punkt Hutnicy wywalczyli brązowy medal mistrzostw Polski.

W turnieju wystąpiła również drużyna Hutnik II Warszawa w składzie Michał Wojtyński, Krystian Koźluk, Bartosz Grudziński i Daniel Nieporęcki. Druga ekipa pomarańczowo-czarnych przegrała tylko jeden mecz w turnieju i uplasowała się na piątym miejscu.

(dg)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

autoreklama tustolica 1autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

bck kino plenerowe 03 2bck kino plenerowe 03 0

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

REKLAMA

bck kino plenerowe 02 3bck kino plenerowe 02 0

REKLAMA

bck akademia malucha 1bck akademia malucha 2bck akademia malucha 0

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA