Koniec złomowiska na Wysockiego już 10 grudnia?
21 listopada 2012
Złomowisko przy Wysockiego 7 miało przestać działać już w ubiegłym roku. Miało i nie przestało. - Od rana walą nam pod oknami żelastwem. Jak długo jeszcze? - dopytuje się jedna z czytelniczek mieszkająca w okolicy. - Do 10 grudnia, do godz. 12.00 właścicielka ma wydać nieruchomość - informuje rzecznik dzielnicy Rafał Lasota.
Gilarska: domy drżą, pękają mury
Stan ulic po przewlekłej zimie nie jest najlepszy, a po dziurawym asfalcie pojazdy jeżdżą jakby nic się nie stało. Domy drżą, pękają mury. - Przy mojej ulicy nocą z prędkością 80 km/h jeżdżą autobusy. Do tego z dużą częstotliwością - skarży się mieszkanka starego budynku przy Gilarskiej 62.
Okazało się, że większość jednak do dzielnicy. Złomowisko miało zostać zlikwidowane jeszcze w ubiegłym roku, a na jego miejscu powstać miał budynek mieszkalno-usługowy. Póki co plany pozostały planami.
- Przychodzą tu złomiarze z całego Bródna. Miejsce znajduje się, że tak powiem, "na szlaku". A wiadomo, kto tego złomu na ogół szuka. Dlatego z okolicznych bloków co rusz coś tam ginie. Niedawno z naszego bloku ukradli wodomierze. I tak ciągle. A ten huk o 5 rano jest nie do wytrzymania.
- Na początku roku właścicielka zwróciła się do nas z prośbą o przedłużenie umowy najmu. Nie wyraziliśmy zgody i wysłaliśmy pismo, że do 10 grudnia, do godz. 12.00 musi wydać nieruchomość. Wydział ochrony środowiska negatywnie zaopiniował jej prośbę i ocenił to miejsce jako uciążliwe dla otoczenia. Musimy działać zgodnie z prawem, ale są metody egzekucji decyzji - zapowiada rzecznik Lasota.
mac
.






































