Koniec linii 517 na Targówku?
7 stycznia 2013
W tym roku komunikacja warszawska będzie przeżywać kryzys - nie bez powodu w budżetowej zamrażarce znalazło się 190 milionów złotych, które Zarząd Transportu Miejskiego miał wydać na tabor i usprawnienia. Zmiany obejmą całą Warszawę, ucierpi więc też Targówek.
Najpoważniejszą byłaby likwidacja linii 227.
Czy na Łodygowej potrzebny jest fotoradar?
Co jakiś czas pojawiają się żądania instalacji fotoradaru na zmodernizowanej ulicy Łodygowej. Jak przekonują autorzy tego pomysłu - jest niebezpiecznie, bo kierowcy notorycznie przekraczają dozwoloną prędkość. Innego zdania są jednak drogowcy z ZDM. Kto ma rację?
Uzasadniając takie posunięcie SISKOM argumentuje, że linia nie jest szczególnie popularna i można z niej zrezygnować, a pasażerowie mogą korzystać z autobusów 500 oraz tramwaju numer 4.
Druga dość radykalna zmiana to wycofanie z Targówka linii 517. Miałaby ona kursować tylko do placu Trzech Krzyży, a w zamian przedłużono by trasę autobusów 158 z Witolina na Targówek właśnie. Po takich zmianach miasto mogłoby zaoszczędzić 3,7 miliona złotych.
Stosując wszystkie zmiany, miasto może - jak wylicza Stowarzyszenie - zaoszczędzić ponad 88 milinów złotych. Tylko co na takie zmiany powiedzą pasażerowie? Czekamy na opinie: echo@gazetaecho.pl
Zarząd Transportu Miejskiego pisma nie chce jeszcze komentować. - Obecnie trwają prace nad ustaleniem zmian w komunikacji - twierdzi Magdalena Potocka z zespołu prasowego Zarządu Transportu Miejskiego. - Jak tylko zostanie opracowany projekt zmian komunikacyjnych, podamy go do publicznej wiadomości. Wówczas też będzie czas na konsultacje.
(wt)
.









































