REKLAMA

Białołęka

drogi »

 

Koniec korków na Świderskiej przed Mehoffera

  4 listopada 2013

alt='Koniec korków na Świderskiej przed Mehoffera'

Już niedługo czekają nas zmiany organizacji ruchu u zbiegu Mehoffera i Świderskiej.

REKLAMA

Po otwarciu mostu Północnego znacznie wzrósł ruch na ul. Świderskiej i na skrzyżowaniu tej drogi z Mehoffera.

- Szczególnie dużo samochodów jeździ na odcinku: Nowodworska - Mehoffera - Świderska. W obie strony: do trasy mostu rano i do ul. Nowodworskiej po południu - mówi radny Wojciech Tumasz. Podkreśla też, że po południu na Świderskiej przy dojeździe do Mehoffera tworzy się długa kolejka samochodów oczekujących na skręt w lewo w tę ulicę i dalej jadących ul. Nowodworską.

Co można zrobić, aby rozładować ruch? Zdaniem Wojciecha Tumasza rozwiązanie jest jedno: zmienić organizację ruchu na skrzyżowaniu. Pierwszeństwo powinni mieć kierowcy jadący w lewo z ul. Świderskiej - w Mehoffera. Wschodni wlot ul. Mehoffera zostałby podporządkowany.

- Takie rozwiązanie rozładuje zator, w którym tkwią także autobusy miejskie. Nie spowoduje to korków na innych pasach skrzyżowania, bo w pozostałych relacjach samochodów jest stosunkowo mało - mówi Tumasz.

Władze miasta wzięły pod uwagę uwagi radnego. Zaproponowana organizacja ruchu jest analizowana. - Dotychczasowe spostrzeżenia potwierdzają konieczność zmiany organizacji ruchu na opisaną. Chcielibyśmy takie zmiany wprowadzić. Po zatwierdzeniu projekt będzie mógł być wprowadzony w życie - potwierdza Tomasz Kunert z wydziału prasowego urzędu miasta.

AS

 

REKLAMA

Komentarze (20)

 antyurzędnik

04.11.2013 22:01

Popieram, bo stoję tam codziennie.

 winnux8

04.11.2013 22:11

Po prostu ludzie wolą sobie śmigać Świderską zamiast stać na światłach na Światowida i tym sposobem się korkuje, nie ma w tym żadnej filozofii ;-)

# gosc

04.11.2013 23:14

Tam powinno być rondo albo wyspa, która wymuszałaby uspokojenie ruchy w ciągu Mehoffera,
zmiana organizacji ruchu ułatwi przejazd 314 a utrudni 516.
Generalnie na osiedlowych ulicach jak Nowodworska, Świderska czy Odkryta wszystkie skrzyżowania powinny być równorzędne z wyspami a tam gdzie jest miejsce powinny być ronda. Stop kretynom, którzy 50 km/h mają w rzyci.

REKLAMA

# arty

04.11.2013 23:53

Panie radny weź się chłopie w garść i pomyśl trochę - twoje pomysły cały czas zmierzają do zwiększania ruchu na ciągu Odkryta, Nowodworska, Swiderska.
Już w tej chwili brak fizycznych przeszkód na tych z gruntu osiedlowych ulicach takich jak światła, ronda, autobusy zatrzymujące się na jezdni doprowadza do tego że jeździ tu więcej samochodów niż na Światowida.
Robi się tu powoli droga tranzytowa z wąskimi chodnikami , niedoświetlonymi przejściami dla pieszych, hałasem i spalinami. Nie wspomnę już o mijaniu na podwójnej ciągłej, nie puszczaniu pieszych na pasach i przestrzeganiu 50 która występuje tu tylko w teorii.
Ten cały ruch powinien iść na Światowida. Jest pan inteligentnym facetem i mam nadzieje że trochę się pan ogarniesz ze swoich pomysłów zrobienia z okolicy trasy tranzytowej. Wystarczy nam autostrada na Światowida którą nasze radosne miasto cały czas ochoczo planuje.

# TRiddle

05.11.2013 08:10

Skoro jest na siłę forsowany wariant ul. Światowida jako autostrady to na pobliskich ulicach należy ruch ograniczać, choć nie utrudniać.
Ja byłbym za tym, żeby to skrzyżowanie było równorzędne i niech sobie każdy radzi, a jak nie niech jedzie inną drogą.

# mek

05.11.2013 09:33

To niestety zwiększy ruch na Odkrytej - Nowodworskiej i Świderskiej i przeniesie samochody zę Światowida. Przecież główna trasą jest Światowida, bez sensu.

REKLAMA

# zdrowy kręgosłup

05.11.2013 09:55

a ja popieram radnego.tak trzymać

# DonWitto

05.11.2013 12:33

A może mi panowie powiedzą jaki tranzytowy ruch pojedzie Świderską- Nowodworską-Odkrytą zamiast Światowida....
To wszystko co się tam "przewala" to tylko ruch lokalny z dość sporej liczby osiedli właśnie tam zlokalizowanych. Niestety DAWNO już minęły czasy kiedy na Odkrytej rosło żyto. Kilka tygodni temu przybyło w tamtych rejonach nowe osiedle (7 pięter) więc spodziewajcie się jeszcze większego strumienia samochodów.
W pełni popieram pomysł radnego.
Natomiast bardzo ważne jest wyegzekwowanie ograniczenia predkości. Myślę ze fgotoradar na tych ulicach pozwoliłby min. Rostkowskiemu spać spokojnie

# z Nowodworów

05.11.2013 15:10

Pomysł pana radnego jak zwykle nietrafiony. Jeśli ktoś nie chce czekać na Świderskiej, to zawsze może jechać ulicą Światowida, po czym skręcić w Mehoffera do Nowodworskiej. Nie należy naginać ustalonego ruchu dla określonej grupy kierowców. Ulica Światowida jest główną dla ruchu autobusowego i samochodowego z racji swojej szerokości, a ulice równoległe do niej służą jedynie do dojazdu do osiedla, gdzie się mieszka. Także proszę nie mieszać tam, gdzie nie ma takiej potrzeby.

REKLAMA

 antyurzędnik

05.11.2013 20:05

Oczywiście zjeżdżając z Północnego można jechać do Światowida, ale zdecydowanie szybciej przejeżdża się Świderską do Nowodworskiej czy Odkrytej ( po drodze nie ma 5 świateł). Jedynym miejscem, które opóźnia przejazd jest skrzyżowanie z Mehoffera. Ci co jadą do Strumykowej i tak pojadą Światowida więc ruch się tu nie zmniejszy. A fotoradar na Odkrytej przy nie oświetlonych przejściach z pewnością ostudzi przejezdnych.

 tarantula01

05.11.2013 22:12

Na tych co po Świderskiej jeżdżą zbyt szybko mogą czekać http://radny.com.pl/dok2kadencja/int2kadencja/int2_388-swid130913predkosc.pdf. http://radny.com.pl/dok2kadencja/int2kadencja/int2_388-swid131008predkosc_ksp.jpg
Nowa organizacja ruchu, gdy będzie wdrożona ułatwi też przejazd autobusom 518.

 tarantula01

05.11.2013 22:12

Na tych co po Świderskiej jeżdżą zbyt szybko mogą czekać http://radny.com.pl/dok2kadencja/int2kadencja/int2_388-swid130913predkosc.pdf. http://radny.com.pl/dok2kadencja/int2kadencja/int2_388-swid131008predkosc_ksp.jpg
Nowa organizacja ruchu, gdy będzie wdrożona ułatwi też przejazd autobusom 518.

REKLAMA

# sboy5

05.11.2013 22:42

Hej , sceptycy nowej organizacji ruchu - nie przesadzacie troche z tym krytykowaniem pomyslu zmiany uprzywilejowania ? Ruch Na Swiderskiej jest wzmozony w godzinach : 7:30-8:00 (o 8:15 juz jest spokojniej) oraz 17:00 - 18:00.
Aby nie kombinujecie za bardzo z tym czarnowidztwem ? Ci co mieli jezdzic Swiderska i tak juz jezdza i nie klepcie sliskich teorii o naglym przenoszeniu ruchu z jednej ulicy na druga wlasnie z powodu zmiany organizacji ruchu.

# arty

05.11.2013 23:01

Te przenoszenie ruchu na te ulicy ze Światowida cały czas się dokonuje. A takie incjatywy tylko zachęcają kierowców do jazdy tędy. Tylko fizyczne uspokojenie ruchu daje jakiekolwiek efekty, wszyscy znamy jakość pracy warszawskiej drogówki i ich zapewnienia możemy sobie wsadzić tam gdzie teraz kierowcy mają poutykane znaki fotoradarowe na Odkrytej.

# Odkryty:-)

06.11.2013 16:48

Szanowny #arty - chopie, to ty się weź w garść. Co to znaczy "z gruntu osiedlowych ulicach"? To była wiejska droga, osiedla przyszły później, a wąski jest, bo miejscowe chopy posprzedawały ziemie deweloperom, a droga została jak była, bo każdy metr się liczył i nie poszerzaliśmy drogi.
Można to załatwić inaczej, progami zwalniającymi, ale wtedy nie jeździły by tędy autobusy i hrabiemu by było daleko do przystanku.
Jako inteligentny zapewne człowiek widziałeś co kupowałeś. Znany schemat: kupuję tanio bo od ulicy a potem wszyscy spadać, bo śpię.... i jacyś obcy blokują mi wjazd na MOJE osiedle.
Ja tam popieram pomysł, bo tam stoję codziennie prawie. Masz swoje zdanie, to napisz, ale nie wymyślaj człowiekowi, który chce coś załatwić.
pozdrawiam.

REKLAMA

# sboy5

07.11.2013 02:12

arty - co to znaczy : "fizyczne uspokojenie ruchu" ? ? :))). Bo to, ze zdaza sie, ze kierowcy nie trzymaja sie ograniczenia predkosci - to jedna rzecz. Ale Ty chopie ;) twardo idziesz w kierunku zbyt duzej ilosci aut jadacych po Swiderskiej. Tak wiec w nawiazaniu do Twojej interpelacji o nieprzenoszeniu ruchu pytam ponownie : co rozumiesz pod pojeciem "fizyczne uspokojenie ruchu" , hahahah :P.
Mnie jak zdawalem na prawko uczyli, ze jak jest jezdnia bez znakow zakazu, to sie nia jedzie :D. A czym dojezdzasz do pracy / sklepu / rodziny ? Auto ? Autobus? Jak tam, przejezdzasz przez Swiderska czasem ? Jak tak, to fizycznie niepokoisz ruch ;))). No chyba , ze nie i nie planujesz - ale wtedy nie odmawiaj ludziom korzystania z infrastruktury , na ktora notabene i ja z placenia podatkow sie dokladam.
Sugeruje dwa razy zastanowic sie nad tym , co sie pisze.. i to zanim sie to napisze :P

# sboy5

07.11.2013 02:20

i jeszcze jedno - Swiderska jest obecnie (po frezowaniu) chyba najlepiej utrzymana droga na Tarchominie / Nowodworach. I po mojemu sloikowemu nieco skandalem jest twierdzenie , ze to "droga osiedlowa" i nie powinnismy z niej korzystac. Biorac pod uwage przelotowosc , zdaje sie byc lokalna tranzytowka i nie ma co sie ludzic, ze to sie zmieni.
A w takim ukladzie, jesli juz fizycznie uspokajamy ruch (zaraz padne heheh) to kto jest zdaniem "arty" uprzywilejowany i korzystac moze ? sa jakies wyjatki ? jakis regulamin moze stworzymy, pakiet uprzywilejowanych ?

# z Dąbrówki

07.11.2013 13:33

Ooo, dobrze że ma być zmienione. Wracając do domu traci się czas, a potem część kierowców chce to nadrobić i przekraczają prędkość.

REKLAMA

# ktoś

12.11.2013 10:36

No i już wdrożono! Gratulacje !!!

 tarantula01

12.11.2013 22:42

Nawet nie sądziłem, że to tak szybko pójdzie (spodziewałem się wdrożenia wiosną). Widocznie korek na Świderskiej uznano w mieście za super ważny i możliwy do rozładowania małym kosztem.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon
Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break