Koncert świąteczny na Scenie Kocjana. Klasyka i kolędy
dzisiaj, 08:17
21 grudnia na Scenie Kocjana odbędzie się koncert świąteczny - pełen emocji, elegancji i nastroju nadchodzących świąt. Wystąpi międzynarodowy kwartet artystów, którzy zaprezentują program łączący klasykę z najpiękniejszymi tradycjami bożonarodzeniowymi.
W programie znajdą się tradycyjne polskie i włoskie kolędy, amerykańskie piosenki świąteczne, a także wybrane arie i duety z oper oraz operetek. Publiczność usłyszy zarówno klasyczne melodie, jak i ponadczasowe przeboje - wykonane z wirtuozerią, kulturą sceniczną i wyjątkową wrażliwością muzyczną.
Na scenie wystąpią: Andre Mik - baryton, Anna Koźlakiewicz - sopran, Hanna Zhohlava - skrzypce, Nastassia Viadziorchyk - fortepian
Kim są wykonawcy koncertu?
Andre Mik to śpiewak i multiinstrumentalista, absolwent Wyższej Szkoły Muzycznej na Białorusi oraz uczeń Maestro Paolo De Napoli we Florencji. Łączy klasyczne wykształcenie wokalne z pasją do muzyki włoskiej, neapolitańskiej i rozrywkowej. Występuje w Polsce i za granicą, a od 2024 roku tworzy także autorskie piosenki.
Anna Koźlakiewicz, sopran, jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Indiana University Jacobs School of Music w USA. Występowała m.in. w rolach Musetty, Paminy, Cleopatry, Lauretty i Zerliny. Koncertowała w Europie i Stanach Zjednoczonych, jest laureatką licznych konkursów wokalnych.
Hanna Zhohlava to skrzypaczka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Łączy klasykę z elementami muzyki folkowej, czerpiąc inspiracje z różnych tradycji. Jest członkinią kapeli Bliska.
Nastassia Viadziorchyk to białoruska pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Kształciła się również w Wiedniu w ramach programu Erasmus+. Obecnie jest uczestniczką Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie.
Gdzie i kiedy?
Koncert świąteczny odbędzie się 21 grudnia o godz. 18.00 na Scenie Kocjana przy ul. Kocjana 3 na Bemowie. Bilety dostępne są na platformie Biletyna.pl.
- To idealna okazja, by w przedświątecznym zgiełku zatrzymać się na chwilę i celebrować muzykę w jej najpiękniejszym wydaniu - zaprasza Magda Tomecka, dyrektorka Bemowskiego Centrum Kultury.
KS






























































