Darmowe przejazdy kolejowe i komunikacją miejską dla Ukraińców
28 lutego 2022
W związku z napływem tysięcy uchodźców z owładniętego wojną terytorium Ukrainy samorząd Warszawy zdecydował o wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów dla cudzoziemców zza południowo-wschodniej granicy. Wcześniej podobne działania podjęły PKP Intercity i Koleje Mazowieckie.
Zgodnie z zarządzeniem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego obywatele Ukrainy mogą korzystać bezpłatnie z warszawskiego transportu publicznego. Przejazd jest możliwy na podstawie posiadanych przez nich dokumentów.
Pociągami za darmo
Nieco wcześniej bezpłatne przewozy dla Ukraińców wprowadzili przewoźnicy kolejowi.
Recyklomaty dobre, mieszkańcy źli? Kosztowały grube pieniądze, ciągle się psują
Ustawiane za grube pieniądze maszyny, zastępujące zwykłe kosze na plastik, ciągle się psują. Według wiceprezydenta Olszewskiego dlatego, że... niektórzy warszawiacy "nie umieją czytać".
Chodzi o przejazdy w drugiej klasie pociągami PKP Intercity kategorii ekonomicznych TLK i IC w okresie najbliższych czterech tygodni.
- Obywatele Ukrainy mogą podróżować pociągami Kolei Mazowieckich całkowicie bezpłatnie - poinformowała w sobotę 26 lutego rzeczniczka urzędu marszałkowskiego Marta Milewska. - Jest to decyzja jedyna możliwa w sytuacji, kiedy tak wiele osób, tak wielu przyjaciół z Ukrainy potrzebuje naszej pomocy, wsparcia i schronienia. W pomoc uchodźcom zaangażowały się m.in. firmy Uber i InPost, które pomagają z transportem darów do punktów PCK, czy bezpłatnym przewozem osób.
(db)
.









































