REKLAMA

Puls Warszawy

komunikacja

 

Darmowe przejazdy kolejowe i komunikacją miejską dla Ukraińców

  28 lutego 2022

Darmowe przejazdy kolejowe i komunikacją miejską dla Ukraińców
źródło: ZTM

W związku z napływem tysięcy uchodźców z owładniętego wojną terytorium Ukrainy samorząd Warszawy zdecydował o wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów dla cudzoziemców zza południowo-wschodniej granicy. Wcześniej podobne działania podjęły PKP Intercity i Koleje Mazowieckie.

REKLAMA

Zgodnie z zarządzeniem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego obywatele Ukrainy mogą korzystać bezpłatnie z warszawskiego transportu publicznego. Przejazd jest możliwy na podstawie posiadanych przez nich dokumentów.

Pociągami za darmo

Nieco wcześniej bezpłatne przewozy dla Ukraińców wprowadzili przewoźnicy kolejowi. Chodzi o przejazdy w drugiej klasie pociągami PKP Intercity kategorii ekonomicznych TLK i IC w okresie najbliższych czterech tygodni.

- Obywatele Ukrainy mogą podróżować pociągami Kolei Mazowieckich całkowicie bezpłatnie - poinformowała w sobotę 26 lutego rzeczniczka urzędu marszałkowskiego Marta Milewska. - Jest to decyzja jedyna możliwa w sytuacji, kiedy tak wiele osób, tak wielu przyjaciół z Ukrainy potrzebuje naszej pomocy, wsparcia i schronienia. W pomoc uchodźcom zaangażowały się m.in. firmy Uber i InPost, które pomagają z transportem darów do punktów PCK, czy bezpłatnym przewozem osób.

(db)

 

Komentarze (4)

# Ata

28.02.2022 20:57

Firma ubezpieczeniowa ERGO Hestia ma specjalną ofertę dla osób z Ukrainy -bezpłatne ubezpieczenie OC samochodu na 30 dni. Takie ubezpieczenie może się przydać więc dodaję tą informację. Jeśli ktoś chce poznać więcej szczegółów to znajdziecie je na ich stronie internetowej.

# sroka

04.03.2022 15:58

zawsze to coś, każda pomoc się przyda, ja też dorzuciłam się do zbiórki na rzecz Ukrainy w m1, mają tam listę potrzebnych rzeczy i ta lista jest na bieżąco aktualizowana

# Wera

06.03.2022 10:31

A później jak im wytłumaczysz że już muszą płacić. Dajemy im rybę a nie wędkę. To nadłuższy czas nie zadziała.

REKLAMA

# Wiesława

06.03.2022 10:37

Wybiórcza pomoc, jak na granicy stali Afgańczycy, uciekajacy przed brutalnymi Talibami i zrujnowanym krajem przez Amerykanów to strzelaliśmy do nich a Ukraińców wpuszczamy tysiącami bez kontroli. Pomoc dla człowieka jest jedna, bez względu na narodowość.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA