REKLAMA

Wola

inwestycje »

 

Kolejny wieżowiec przy Prostej. Uszy bolą od nazwy

  10 marca 2015

alt='Kolejny wieżowiec przy Prostej. Uszy bolą od nazwy'
źródło: materiały inwestora

Za kilka lat skrzyżowanie Prostej i Żelaznej zmieni się nie do poznania. Już za kilka miesięcy rozpocznie się budowa 130-metrowego wieżowca.

REKLAMA

Zmieniła się Prosta, zmienia się jej otoczenie. Przy poszerzonej ulicy trwa już budowa centrum handlowego Art Norblin, którego otwarcie planowane jest na styczeń 2018 roku. Naprzeciwko, w miejscu zburzonych socrealistycznych zabudowań mennicy, wyrośnie wieża o wysokości 130 m (dla porównania: hotel Marriot ma 140 m) i niższy, 36-metrowy biurowiec. W całym kompleksie znajdzie się prawie 65 tys. mkw. biur. Powstanie także garaż na 620 samochodów i 300 rowerów. Dojazd komunikacją miejską również będzie bardzo wygodny: przystanek tramwajowy Norblin jest tuż przed planowanym kompleksem, stacja metra Rondo Daszyńskiego 300 m dalej.

Na wizualizacjach można zobaczyć dwa budynki o stonowanej, eleganckiej architekturze (za projekt odpowiada pracownia Goettsch Partners z Chicago). Niestety Mennica Polska nadała kompleksowi nazwę, od której bolą uszy i zęby: Mennica Legacy Tower. W tłumaczeniu na polski miało być Mennica Dziedzictwo Wieża, Mennica Wieża Spadku czy jeszcze inaczej?

Dobra wiadomość jest taka, że pomiędzy wieżowcem a niższym biurowcem powstanie publiczny plac a na parterach budynków znajdzie się miejsce dla restauracji i kawiarni, które powinny ożywić okolicę w weekendy i wieczorami. Być może wolskie zagłębie biurowe nie powtórzy błędów ze Służewca i ścisłego centrum, gdzie po wyjściu z pracy ostatnich białych kołnierzyków hula wiatr.

Budowa biurowców rozpocznie się w grudniu a zakończy w roku 2018.

DG

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe