REKLAMA

Wola

inwestycje

 

Czterysta osób przeciwnych budowie metra na Woli

  11 marca 2015

Czterysta osób przeciwnych budowie metra na Woli
źródło: www.metro.waw.pl

Człowiek boi się tego, czego nie zna. A że metro na Woli to wciąż nowinka, urzędnicy wraz z budowniczymi metra chcą nieco rozwiać wątpliwości tych, którzy przeciw budowie dalszej części II linii protestują. A jest ich niemało - do Dyrekcji Ochrony Środowiska wpłynęło 400 protestów związanych z przebiegiem wolskiego odcinka podziemnej kolejki.

REKLAMA

O lękach mieszkańców okolic Płockiej pisaliśmy w grudniu ubiegłego roku. Obawy gromadzą się wokół przewidywań, jak metro będzie oddziaływać na wysokie bloki w tej okolicy. I choć fachowcy uspokajają, że tunele będą na tyle głęboko, że nikt nie będzie odczuwał ich istnienia, ludzie wiedzą swoje: "grunt się zapadnie, ciągnąc za sobą domy i mieszkających w nich ludzi". I domagają się, by zmienić planowany przebieg metra na taki z dala od ich bloków.

Urząd dzielnicy sięga po wzorce sprawdzone przed laty na Bielanach - kiedy tam budowano metro, urzędnicy organizowali spotkania z mieszkańcami, podczas których przekonywali, że nie ma się czego bać. - Metro jest ogromną szansą na dynamiczny rozwój naszej dzielnicy, dlatego musi powstać jak najszybciej. Nie zapominamy jednak o obawach mieszkańców, dlatego chcemy rozmawiać i wyjaśniać na bieżąco wszystkie wątpliwości - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. - Potrzebna jest tylko rzetelna i fachowa informacja.

Dlatego po wyłonieniu wykonawcy budowy wolskiego odcinka metra - co ma nastąpić w najbliższych miesiącach - władze dzielnicy rozpoczną cykl spotkań z mieszkańcami z jednej strony i budowlańcami z drugiej. Oprócz informacji o tym, jak będą prowadzone prace, będzie też mowa o zamknięciach ulic, zmianach w komunikacji miejskiej i objazdach.

Planowane oddanie do użytku trzech kolejnych stacji metra - Wolska, Moczydło, Księcia Janusza - to rok 2019.

(wt)

 

Czytaj na ten temat

Komentarze (5)

# karkanishu

11.03.2015 18:25

A jak tam ci z Górczewskiej, którzy nie chcą, żeby im z ogródków zabrali przynoszące nielichą ilość szekli tablice reklamowe AMSu?

# asdfg

11.03.2015 22:35

Wysiedlić darmozjadów;)

# nikkos

12.03.2015 08:37

A jaki to problem - niech metro zostanie wydłużone na Ochotę, nic na siłę.

REKLAMA

# kuna

12.03.2015 14:47

zabrać im metro i po sprawie

# Warszawiak23

14.03.2015 17:48

TAK DOKŁADNIE. Niech przeniosą trzy stacje metra w strone Bródna, to będziemy ich mieli sześć. Trzy stacje Drugiej Linii Metra do ulicy Trockiej i kolejne trzy stacje metra do Bródna - Podgrodzie.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023