REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Wola

różne

 

Kogo porucznik Borewicz szukał na Woli?

  2 lipca 2022

Kogo porucznik Borewicz szukał na Woli?
źródło: Źródło: TVP, repr. TuStolica.pl

Porucznik Sławomir Borewicz odwiedził ruderę na Woli w poszukiwaniu jednego z rzezimieszków mających związek ze zniknięciem cennego naszyjnika.

REKLAMA

Borewicz to był gość! Bezkompromisowy glina, młody, wysportowany, a także wyszczekany. Nie bał się pyskować przełożonym, naśmiewał się z partyjniaków i mimo że nie był amantem, uwodził kobiety na potęgę. Pił tonic albo colę, palił papierosy Marlboro i chodził w amerykańskiej kurtce.

Służbowym polonezem (modele poloneza z okrągłymi reflektorami do dziś nazywane są "Borewiczami") szarżował niczym kierowca rajdowy. Tropił złodziei, morderców, a swoich informatorów miał zarówno wśród drobnych kieszonkowców, jak i prostytutek czyhających na klienta w luksusowych knajpach.

REKLAMA

James Bond mógłby się od niego uczyć!

W odcinku "Wisior" (1976, reż. Krzysztof Szmagier) tropi złodzieja cennego naszyjnika. Prowadząc śledztwo, trafia do domu Edwarda Gabora, kierownika nielegalnego kasyna, który mieszka w ruderze na Woli. Kamera wyraźnie pokazuje niezdarnie namalowaną tablicę adresową: "Prądzyńskiego nr 15A", która zawieszona jest na drewnianym płocie posesji. Dziś w tym miejscu nie ma nic, a po drugiej stronie Prądzyńskiego znajduje się centrum wystawiennicze Expo. Czy faktycznie scena była kręcona w tym miejscu, czy to tylko fantazja twórców "Borewicza"? Nieistotne. Ważne, że porucznik dopadł zbirów, a biżuteria wróciła do właściciela.

HK

.
 

Czytaj na ten temat

Komentarze (4)

# Fatso

02.07.2022 09:07

Polonez w wersji Caro pojawił się w roku 1991, a "07 zgłoś się" robiono do roku 1989. Poza tym nie było Poloneza Caro z podwojnymi, okrągłymi reflektorami.

# Kolo

02.07.2022 14:16

W artykule nie ma mowy o Polonezie Caro ale o Polonezie typ Borewicz. Warto przypomnieć że w pierwszych odcinkach por. Borewicz jeździł oliwkowym Fiatem 125 p. Dopiero później był to Polonez (odcinki tak od okolo roku 1978). Faktycznie, to był film a w zasadzie filmy bo chyba było 21 części. Jako dziecko oglądałem to chyba tak od około 1986r. Pamiętam osobiście jak był kręcimy odcinek Złocisty i Przerwany urlop. To już te ostatnie części tak około 1987 - 1988r. Widziałem też tego Poloneza białego podczas scen choć w poszczególnych częściach nie był to ten sam polonez ale taki sam biały (nawet numery rejestracyjne były rozne). Działo się.

# zorrp

04.07.2022 19:29

jaką kurfa rudere połowa polskiej ludności oddałaby życie za taką hawirę

REKLAMA

# Wisiorny

06.07.2022 08:05

Edward Gabor /grany przez Mariusza Gorczyńskiego/ nie był kierownikiem kasyna, a wykidajłem. I nie było to w odcinku "Wisior" tylko "Strzał na dancingu".
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA