REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

drogi

 

Kiedy powstanie druga jezdnia Wincentego?

  8 września 2022

Kiedy powstanie druga jezdnia Wincentego?
DB

Spodziewanym terminem poszerzenia ruchliwej ulicy Bródna już nie jest rok 2030, ale... "święty nigdy".

REKLAMA

Na jesieni ubiegłego roku Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął przetarg na projekt odcinka Al. Jerozolimskich między Marszałkowską a Nowym Światem, który ma zostać zbudowany na nowo po remoncie tunelu kolejowego. Wśród załączników dla projektantów znalazł się prawdziwy cymes: tabela pt.

"Inwestycje uwzględnione w modelu prognostycznym - menadżerze scenariuszy".

REKLAMA

Dwujezdniówka z dwoma pasami ruchu

W tabeli znajdują się realne terminy budowy wielu ulic i linii tramwajowych, w tym drugiej jezdni św. Wincentego. Wnioskujemy z niej, że ulica ta, na odcinku od Odrowąża do Matki Teresy z Kalkuty, przejdzie rozbudowę w przekroju dwujezdniowym po dwa pasy ruchu, ale jeden przeznaczony zostałby na buspas. Dlatego na tej części ulicy ruch rozładowałby się tylko nieznacznie, za to na szybkości przejazdu zyskaliby pasażerowie komunikacji miejskiej. Druga część św. Wincentego, na odcinku od ul. Matki Teresy z Kalkuty do Trasy Toruńskiej, rozbudowana zostanie w takim samym układzie, jednak już bez buspasa. Z tabelki wynika, że urzędnicy uważają za realny termin otwarcia drugiej jezdni św. Wincentego w 2030 roku.

REKLAMA

Czy to jest naprawdę realne?

Z pewnością byłoby, ale: - To są inwestycje wprowadzone do modelu prognostycznego w celu oszacowania ruchu w mieście w perspektywie 2030 r. Nie oznacza to, że te inwestycje na pewno zostaną zrealizowane w tych terminach - wyjaśnia Mikołaj Pieńkos z ZDM i ostatecznie studzi zapał: - Na pewno jednak taka inwestycja nie jest obecnie wpisana do wieloletniej prognozy finansowej.

(dg/db)

.
 

Komentarze (8)

# Wasz były kolega

08.09.2022 17:25

Cholerni politycy, amatorzy lenie i bumelanci, stołkowicze, szkodnicy. Wysłać ich wszystkich na wojnę na Ukrainę. Ale kładka rowerowa rośnie pięknie przez Wisłę. Niech was wszystkich szlag w tym ratuszu.

# Dani

08.09.2022 20:14

Poszerzenia Św Wincentego mija się z celem. To tylko zwiększy ruch i korki w całej okolicy.
Zamiast poszerzenia jezdni powinna się odbyć modernizacja i dodanie normalnego chodnika wraz z cieszką rowerową.
Teraz na wąskim chodniku są piesi , i rowerześci bo w okolicy nie ma żadnej alternatywy.
Wystarczy dać od strony wschodniej chodnik i ścieżkę a dodawanie pasów sobie darowac

# wice

08.09.2022 21:53

jasne, zamknąć dać barykadę i puścic pieszych, przecież tyle czasu są objazdy i kierowcy dają radę, raczej bym poruszył temat ciagle zamkniętego ruchu dla zwykłych pojazdów wzdłuż muru cmenetarza na Wincentego, tysiące samochodów codziennie zatruwają uliczki Targówka wjeżdżając Gilarską, wyjeżdzając Trocką. Jakie jest uzasadnienie dla utrzymania takiego ograniczenia. Może ktoś wie.

REKLAMA

# Dani

09.09.2022 13:59

@wice ten sam idiota który wporwadził na ŚW wincentego zakaz jazdy nawet podczas weekendów teraz trzyma ten zakaz dalej bo widocznie ma taką chorą potrzebę pastwienia się nad mieszkańcami Targówka.

# mieszkaniec5654

10.09.2022 13:09

A wystarczyłoby zrobić końcówkę metra przy Głębockiej zamiast na Bródnie. Teraz czekam aż Bródno zapcha się parkującymi z ZB, którzy będą przesiadać się do metra. A w konsekwencji powstanie SPP. Pomijam już degradację komunikacji - likwidację połączeń autobusowych i tramwajowych... bo jest metro... Mało tego nikt już nawet nie wspomina o tramwaju na ZB...
Zje&aliscie towarzysze urzedasy układ komunikacyjny na lata w tej okolicy...

# Token

10.09.2022 15:38

Jeb...ć PiS, PO. Jeb...ć wszystkie partie, które mają w swoich szeregach byłych solidaruchów i ich dzieci.

REKLAMA

# Niech nie poszerzają

11.09.2022 21:44

Jeśli Św. Wincentego miałaby zostać poszerzona w planowany kiedyś sposób, to lepiej niech nie będzie nigdy poszerzona. Estakady nad skrzyżowaniem z Budowlaną (obecnie MTZK), estakady nad skrzyżowaniem z Kondratowicza a do tego ekrany dźwiękochłonne od Budowlanej do CH. Targówek. To jest miasto a nie obwodnica miasta. Drugiej Radzyminskiej tu nie potrzeba. Jeśli modernizacja to po jednym pasie dla aut i może odcinkowe buspasy w stronę Ronda Żaba. Do tego rownolegle miejsca postojowe, chodniki, po obu stronach, ścieżka rowerowa i zadbana zieleń. Niczego więcej tu nie potrzeba jeśli będzie metro i sprawny dojazd buspasem do Żaby, a potem może również buspasem do Ronda Radosława.

# addix

12.09.2022 14:51

Na ŚW Wincentego najbardziej brakuje ścieżeki rowerowej i równego szerokiego chodnika.
Dodatkowe pasy nie są potrzebne
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA