REKLAMA

Targówek

inwestycje

 

Kiedy drogowcy pojawią się na Śmiesznej? Mieszkańcy czekają 30 lat

  13 kwietnia 2023

Kiedy drogowcy pojawią się na Śmiesznej? Mieszkańcy czekają 30 lat
fot. czytelnik

O tym, że na ulicy Śmiesznej mieszkańcom nie jest do śmiechu, pisaliśmy już kilkukrotnie. Co z budową jej fragmentu i przebudową skrzyżowania z Określoną?

REKLAMA

- Od prawie 30 lat mieszkańcy okolic ulic Śmiesznej i Określonej brodzą w błocie. Natomiast kierowcy, próbując pokonać ten swoisty tor przeszkód, jeżdżą po chodniku - relacjonuje mieszkanka.

Fatalna ulica w Warszawie

Wielokrotne zgłaszanie tego problemu różnym instytucjom, w tym do Urzędu Dzielnicy Targówek, dawało niewielki efekt. Mieszkają blisko Radzymińskiej. Nie mają wodociągu Mieszkają blisko Radzymińskiej. Nie mają wodociągu
Rodzina z warszawskiego Zacisza od lat czeka na podłączenie domu do miejskiego wodociągu. Póki co na co dzień muszą kąpać się w brunatnej wodzie czerpanej z przydomowej studni, bez perspektyw na szybkie rozwiązanie sprawy.
Wszystko dotychczas rozbijało się o fragment jednej działki, która nie należała do miasta. Okazuje się, że decyzje w sprawie ustalenia odszkodowania za działki niezbędne dla poszerzenia ulic Śmiesznej i Określonej stały się ostateczne dopiero w 2021 roku.

- Teren został wreszcie przejęty przez miasto decyzją wojewody mazowieckiego. Z kolei my złożyliśmy wniosek do wojewody o pozwolenie na wycinkę drzew kolidujących z przebudową ulicy - poinformował przed pół roku rzecznik dzielnicy Rafał Lasota.

Zapraszamy na zakupy

Remont nie ruszył

Do tej pory na Śmiesznej niewiele się działo. Zaniepokojona tym faktem dzielnicowa radna zapytała, co dalej ze skrzyżowaniem ul. Śmiesznej i Określonej.

- Działka została przejęta przez dzielnicę. Proszę o informacje, kiedy zostaną podjęte prace na tym terenie. Może warto zastanowić się nad stworzeniem ogrodu kieszonkowego na tym terenie - pisze radna Katarzyna Górska-Manczenko.

Proponują park kieszonkowy

Jak się okazuje, w styczniu z terenu nieruchomości położonych na rogu Śmiesznej i Określonej zostały usunięte drzewa i krzewy. W następnym etapie zostanie wykonany chodnik.

- Po zakończeniu robót brukarskich na nieutwardzonym odcinku ul. Śmiesznej zostanie wykonana jezdnia o nawierzchni bitumicznej. Rozpoczęcie robót zaplanowano na drugi kwartał - informuje wiceburmistrz Dorota Kozielska.

Jak dodaje, teren na rogu Śmiesznej i Określonej zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przeznaczony jest pod drogi publiczne.

- Stworzenie ogrodu kieszonkowego na wskazanym terenie jest niemożliwe - wyjaśnia.

(db)

.
 

Komentarze (2)

# Wredny Kocur

13.04.2023 15:44

Niech jeszcze poczekają. Ważne, że kładka pieszo-rowerowa będzie. :)))

# Taaaa

14.04.2023 09:44

#Wredny Kocur napisał(a) 13.04.2023 15:44
Niech jeszcze poczekają. Ważne, że kładka pieszo-rowerowa będzie. :)))

I zwężenie Marszałkowskiej
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy