REKLAMA

Wola

kalendarz imprez »

 

"Kercelak" zmienia lokalizację. Co w programie?

  12 września 2023

alt='"Kercelak" zmienia lokalizację. Co w programie?'
źródło: Dzielnica Wola

16 września odbędzie się tegoroczny "Kercelak". Ta najważniejsza wolska impreza po kilku latach wraca na róg Chłodnej i Żelaznej. Miłośnicy lokalnej historii zgrzytają zębami, bo w tym miejscu nigdy nie było bazaru, od którego pochodzi nazwa imprezy. Jakie atrakcje czekać będą na mieszkańców?

REKLAMA

Już 16 września odbędzie się jedna z najważniejszych imprez w wolskim kalendarzu - "Kercelak". To święto mieszkańców, lokalności, kultury, różnorodności i tradycji dzielnicy, które co roku przyciąga tłumy odwiedzających. Nie tylko z Woli. Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie! Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie!
Damskie perfumy są dzisiaj nieodłącznym elementem codziennych stylizacji na uczelnie, do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi. Równie ważnym jak dobrze dobrane dodatki, biżuteria, odpowiedni makijaż czy fryzura.

Kontrast między "nową", a "starą" Wolą

- W trakcie imprezy jak na dłoni widać kontrast między "nową", a "starą" Wolą, co jest interesującym przeżyciem dla uczestników w każdym wieku - mówi burmistrz Krzysztof Strzałkowski.

Najważniejszą zmianą w stosunku do poprzednich edycji jest fakt, że impreza wraca do pierwotnej lokalizacji, czyli na róg ulic Chłodnej i Żelaznej. Teren imprezy będzie podzielony tematycznie, a w jego skład wchodzić będą strefy: animacji, podwórkowych zdarzeń muzycznych, rzemiosła, śniadaniowa i muzyczna.

- Wydarzenie odwołuje się do mitu Kercelaka, czerpie z bogatej tradycji bazaru i historii Woli, która jest traktowana jako punkt wyjścia, zaczepienia, ale i refleksji nad teraźniejszością. Stąd odniesienia do współczesnej wielokulturowości Woli, która przeziera w projektach animacyjnych - rzemieślnicy Woli, muzycznych - wątki żydowskie, wietnamskie, ukraińskie czy w spektaklu "Tu kiedyś była Azja...! Rzecz o Kercelaku". To też projekty specjalne, przygotowane na zamówienie, tak jak część muzyczna warszawsko-wolska, która współtworzona jest z Jankiem Młynarskim - mówi Łukasz Strzelczyk, kurator wydarzenia.

Zapraszamy na zakupy

Co na wolskim "Karcelaku"?

W programie m.in. wspólne biesiadowanie przy śniadaniowym stole, spektakl Teatru Lalka, wystawa realizowana we współpracy z Muzeum Woli, potańcówka z Nicponiami, występ chóru w kościele Baptystów i wyjątkowy koncert, który zwieńczy całe święto.

"Karcelak" rozpocznie się już o godz. 12:00 występem chóru Chorvereinigung w kościele Baptystów a do 18:00 będą dostępne stoiska animacyjne podzielone na strefę animacji, śniadaniową i rzemiosła. Od 13:00 do 14:00 przewidziany jest spektakl dla dzieci Teatru Lalka pt. "Wakacje Mikołajka" oraz mikrokoncerty zespołów Francis Tuan, Ola Bilińska oraz ukraińskiego zespołu KINVA. Od 16:00 spektakl teatralny "Tu kiedyś była Azja...! Rzecz o Kercelaku", zaś od 17:00 potańcówka - grają Nicponie. Od 18:00 do 21:00 koncert Janka Młynarskiego, Warszawskie Combo Taneczne i Przyjaciele: Ania Rusowicz, Kasia Lins i Monika Borzym.

(jr)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy