REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

inwestycje

 

Kasprowicza w przebudowie, kiedy Reymonta?

  25 września 2012

Kasprowicza w przebudowie, kiedy Reymonta?

Trwa przebudowa ul. Kasprowicza. Zgodnie z zapewnieniami urzędników jeszcze w tym roku kierowcy będą mogli cieszyć się dwiema jezdniami oddzielonymi pasem zieleni przedłużonymi aż do ul. Przy Agorze.

REKLAMA

Prace na Kasprowicza na odcinku od ul. Oczapowskiego do Przy Agorze będą prowadzone do końca listopada. W związku z tym kierowcy muszą się nastawić na okresowe utrudnienia. - Będą wprowadzane czasowe zmiany w organizacji ruchu, zarówno dla ruchu indywidualnego, jak i komunikacji miejskiej, w zależności od etapu wykonywania prac przy budowie wschodniej części ulicy Kasprowicza i remoncie zachodniej części - informuje Paweł Olek z Zarządu Transportu Miejskiego.

Od wtorku 18 września do 31 października została wyłączona z ruchu wschodnia jezdnia ul. Kasprowicza między ul. Barcicką a Oczapowskiego. Na jezdni zachodniej został wprowadzony ruch dwukierunkowy. Kierowcy jadący w stronę Młocin muszą zjeżdżać na zachodnią jezdnię, skręcając w lewo w przejazd przez pas dzielący na wysokości Przybyszewskiego.

Na Reymonta od Żeromskiego do Kasprowicza powstanie ulica dwujezdniowa, kanalizacja deszczowa, oświetlenie, ścieżki rowerowe.
Jadących od strony Młocin obowiązuje zakaz skrętu w lewo do drugiej jezdni Kasprowicza lub Barcickiej, a dojeżdżający ul. Przybyszewskiego do Kasprowicza muszą skręcić w prawo albo w lewo. Podobnie kierowcy poruszający się ul. Oczapowskiego.

- W ramach powyższych zmian w organizacji ruchu planowane są również roboty drogowe polegające na włączeniu nowej jezdni w już istniejącą. Obecnie od ul. Przy Agorze w kierunku ul. Przytyk i od ul. Przytyk w kierunku ul. Lindego wykonywana jest podbudowa nowej jezdni - informuje Karina Stopa z Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg. - Prawdopodobnie w listopadzie, na odcinku od ul. Wolumen w kierunku Oczapowskiego, nową jezdnią ul. Kasprowicza zostanie puszczony ruch w obu kierunkach, a stara jezdnia przejdzie remont nawierzchni - dodaje Karina Stopa.

Reymonta - start w 2013

A kiedy ruszy zapowiadana wiele razy przebudowa ul. Reymonta? Na odcinku od Żeromskiego do Kasprowicza powstanie ulica dwujezdniowa, kanalizacja deszczowa, oświetlenie, ścieżki rowerowe. Termin realizacji budowy to lata 2013-2014.

- Niestety, dzielnica jeszcze nie dostała dokumentów od projektanta - mówi Tadeusz Olechowski z bielańskiego urzędu. - Prawdopodobnie dostanie je pod koniec października. Wtedy będziemy znać dokładny harmonogram prac.

Całkowity koszt przebudowy Kasprowicza to ok. 24 mln zł.

Katarzyna Zawadzka

 

Czytaj na ten temat

Komentarze (5)

# mieszkaniec Bielan

27.09.2012 08:24

jak dla mnie to asfaltowanie osiedla. Co i rusz ulice, światła i skrzyżowania. W pewnym momencie należy zatrzymać się, bo nadmiar dróg to wcale nie ułatwnienie a jedynie sposób na tworzenie korków.

# michał

27.09.2012 22:57

Na już istniejącym dwujezdniowym odcinku, na jednym pasie stale parkują samochody, czyli do dyspozycji jadących i tak jest tylko po jednym pasie w każdym kierunku. Zgadzam się, że ta inwestycja niewiele wniesie.

# zibi

26.11.2012 17:32

to jeszcze nic w porównaniu bezmyślności decydentów(absolwenci akademii absurdu)którzy to zaprojektowali i wykonali przystanek na ul. Żeromskiego przy Ratuszu BIELAN. to całkowity absurd i debilizm - bo kto robi zwężenie przepustowości za skrzyżowaniem zamiast zrobić zatokę. To skrzyżowanie jest wypadkowe a na dodatek trzeba być sportowcem żeby przejść na drugą strone ulicy. My za to płacimy w podatkach i zdrowiem.
Zbyszek

REKLAMA

# Regina

13.10.2014 19:24

Niestety nie będzie miejsc postojowych wzdłuż Reymonta, jak wcześniej obiecywano. Skandal !!! ciekawe jak będziemy głosować na wyborach ?

# Marzar

29.10.2014 20:12

#Regina napisał(a) 13.10.2014 19:24
Niestety nie będzie miejsc postojowych wzdłuż Reymonta, jak wcześniej obiecywano. Skandal !!! ciekawe jak będziemy głosować na wyborach ?
Na pewno NIE !!! dla POPIS-u Jedni drugim rączkę myją
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA