REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

różne

 

Już rejestrują przedpoborowych

  5 października 2002

Rozpoczął się spis przedpoborowych. Potrwa do końca października. W tym czasie do urzędów Bielan i Łomianek zostaną wezwani wszyscy mężczyźni urodzeni w roku 1984 i zamieszkali na danym terenie w celu odnotowania.

REKLAMA

Każdy przedpoborowy otrzymał lub otrzyma pisemne wezwanie do stawienia się. Odnotowanie jest obowiązkiem każdego przedpoborowego i nie można go uniknąć. W razie choroby, kalectwa, czy tez nieobecności danej osoby, urząd powinien być poinformowany o tym fakcie przez rodziców lub innych członków rodziny przedpoborowego. Mężczyźni, którzy zapomną pojawić się w urzędzie będą monitowani. W razie konieczności mogą się także spodziewać wizyty odpowiednich urzędników u siebie w domu. Sytuacje takie należą jednak do rzadkości.

- Na naszym terenie nie było jeszcze wypadku, żeby ktoś nie stawił się na wezwanie. Co najwyżej trzeba było wysłać ponaglenie. To jednak była ostateczność. Nie wiem, co by się wydarzyło, gdyby ktoś pomimo monitu nie zareagował na wezwanie. Do tej pory nie musieliśmy bowiem opracowywać procedury postępowania w takiej sytuacji - wyjaśnia Wiesława Niegodzisz z wydziału promocji urzędu w Łomiankach.

W razie, gdyby ktoś z przedpoborowych nie otrzymał z jakichś powodów wezwania, nie zwalania go to z obowiązku stawiennictwa. Powinien wówczas sam zgłosić się do urzędu dowolnego dnia powszedniego w godzinach pracy placówki.

iba

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA