REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Bielany

inwestycje

 

Muzealna będzie jak nowa

  5 października 2002

Zgodnie z planem przebiega modernizacja ul. Muzealnej na Młocinach. Dwustumetrowy odcinek - od ul. Pułkowej do Parysa ma być gotowy przed końcem listopada.

REKLAMA

Gruntowa, a tym samym błotnista w deszczowe dni Muzealna zamienia się stopniowo w asfaltówkę o szerokości pięciu metrów. - Wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i jeżeli tylko nie nastąpią żadne nieprzewidziane okoliczności, to powinniśmy zdążyć na czas - zapowiada inspektor Ireneusz Nazarczuk z wydziału inwestycyjnego bielańskiego urzędu.

Poza wylaniem jezdni prace obejmują także ułożenie chodników, przygotowanie odwodnienia oraz nasadzenia zespołu krzewów. Nie będzie natomiast wymiany oświetlenia ulicznego. Muszą wystarczyć spełniające tę funkcje obecnie betonowe słupy z wymienionymi niedawno na nowe oprawami lamp.

- Nie uzyskaliśmy zgody na montaż nowego oświetlenia z zespołu uzgodnień dokumentacji. Wynika to z faktu, że wzdłuż ulicy biegną w ziemi wiązki kabli telefonicznych o średnicy dochodzącej do 60 centymetrów. Nie ma więc dostatecznie wiele wolnego miejsca na położenie nowych przewodów elektrycznych - argumentuje Nazarczuk.

Ulica Muzealna przecina ul. Farysa i biegnie dalej, jeszcze kilkaset metrów na wschód. Ten odcinek nie będzie jednak remontowany. Z informacji uzyskanych w urzędzie wynika, że teren nie należy ani do gminy, ani do Skarbu Państwa. Znajduje się w rękach prywatnych. Jest to częściowo zagrodzony obszar z zabudową willową.

Grzegorz Ciesielski

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA