REKLAMA

Bielany

kronika policyjna »

 

Jeden wandal z Bielan zatrzymany, drugiego poszukują

  15 września 2023

alt='Jeden wandal z Bielan zatrzymany, drugiego poszukują'
źródło: KRP V

Wydawać by się mogło, że dewastacja drzwi wejściowych do klatki schodowej to sprawa błaha i niewarta ścigania. O tym, że policja nie zawsze sobie odpuszcza przekonał się niedawno pewien 27-latek z Bielan. Mundurowi poszukują też innego wandala.

REKLAMA

Powybijane szyby, zwłaszcza na klatkach wejściowych do bloków, czy zniszczone drzwi lub windy, to prawdziwa zmora administracji każdego osiedla.

27-latek z Bielan zatrzymany

Kilka dni temu policjanci z Bielan otrzymali zgłoszenie o tym, że nieznany mężczyzna w bloku przy ulicy Kasprowicza wybił szybę w drzwiach wejściowych do klatki schodowej. Wartość strat została oszacowana na ponad 1300 złotych. Policjanci bardzo szybko ustalili, kim był sprawca uszkodzenia i kilka dni później zatrzymali go. 27-latek trafił do komendy przy ulicy Żeromskiego. Dochodzeniowcy przedstawili mu zarzuty uszkodzenia mienia. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zapraszamy na zakupy

Uszkodził drzwi przy Żeromskiego

Tym razem policjanci z bielańskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego poszukują sprawcy uszkodzenia drzwi wejściowych do klatki schodowej przy ulicy Żeromskiego. Do zdarzenia doszło 18 kwietnia tego roku. Sprawca kopnął nogą w drzwi i uszkodził je, a łączna wartość strat wyniosła 900 złotych. Mężczyzna tego dnia ubrany był w dres - w czarne spodnie i szarą bluzę z napisami. Jest średniego wzrostu i krępej budowy ciała. ma ciemne włosy i brodę. Na zdjęciu z monitoringu widać, jak szła za nim raczej ciemnowłosa kobieta w białym płaszczu. Być może widziała nawet całe zdarzenie lub potrafiłaby opisać sprawcę.

Wszyscy, którzy rozpoznają i mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny proszeni są o kontakt telefoniczny pod numerami 47 723-12-87, 47 723-71-55, 47 723-71-56, numer alarmowy 112. Informacje można także przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: oficer.prasowy.krp5@ksp.policja.gov.pl, powołując się na numer sprawy D-II-4373/23.

(jr)

 

Komentarze (5)

# Madbutcher

15.09.2023 13:49

Co sądzicie o tym, żeby w przypadku wandalizmu stosować kary cielesne? Oczywiście oprócz zadośćuczynienia strat, nie zamiast.
Za kradzież, rozbój, czy inne przestępstwa - więzienie. Ale jak ktoś dla zabawy, albo żeby złość rozładować coś zdewastuje - kilka (naście/dziesiąt) solidnych batów na gołe cztery litery będzie miał najlepsze oddziaływanie wychowawcze. Najlepiej by było, jakby kara była w tym przypadku wykonywana publicznie.

# jedwabiście

15.09.2023 14:19

nie uda się.... a szkoda.
obrońcy praw zwiarząt i ludzi nie pozwolą..

# RagioPL

15.09.2023 15:25

Przecież to jest ten chory psychicznie koleś z Żeromskiego z białym plackiem na włosach, jak policja może go nie znać?

REKLAMA

# sadsa

17.09.2023 17:40

Policja nic mu nie zrobi, typ widoczny na zdjeciach jest na prawde nienormalnym wariatem najwyżej wtrącą go do szpitala dla psychicznych

# Wredny Kocur

18.09.2023 13:10

Gość najwyżej na Nowowiejskiej wyląduje na dwa tygodnie i wróci robić dym. pzdr z Wolumen ;)
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2023
Boże Narodzenie 2023