REKLAMA

Bielany

kronika policyjna

 

Gang nastolatków okradał kioski na Żoliborzu i Bielanach

  12 września 2023

Gang nastolatków okradał kioski na Żoliborzu i Bielanach
Fot. DB

Policja zatrzymała trzech nieletnich podejrzanych o włamania do kiosków na terenie Warszawy, głównie na Żoliborzu i Bielanach. Najmłodszy z nich ma 13 lat. Nastolatkowie "na akcje" zabierali ze sobą torby podróżne, śrubokręty, lateksowe rękawiczki oraz inne narzędzia do pokonania zabezpieczeń. Co kradli i jaka jest wartość strat pokrzywdzonych kioskarzy?

REKLAMA

Do pierwszego włamania do jednego z kiosków przy ul. Kasprowicza na warszawskich Bielanach doszło pod koniec lipca. Wówczas śledczy w tej sprawie ustalili, że sprawców było kilku. Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie! Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie!
Damskie perfumy są dzisiaj nieodłącznym elementem codziennych stylizacji na uczelnie, do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi. Równie ważnym jak dobrze dobrane dodatki, biżuteria, odpowiedni makijaż czy fryzura.
Łupem włamywaczy padły głównie wyroby tytoniowe.

Zatrzymani na Bielanach

- Ze wstępnych ustaleń wynikało, że młodzi ludzie pod wskazany adres przyjechali samochodem świadczącym usługi przewozu osób przez aplikację - informuje podinspektor Elwira Kozłowska. Policjanci pracujący nad tą sprawą postawili sobie jasny cel - zatrzymać podejrzanych na gorącym uczynku. Kilkanaście dni temu, w nocy, policjanci zauważyli młodych mężczyzn podejrzanie kręcących się w pobliżu kiosku przy ulicy Kasprowicza. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali. Sprawcy zaczęli uciekać, a swój łup porzucili po drodze. Po krótkim pościgu w rękach funkcjonariuszy było dwóch młodocianych przestępców. 17- i 14-latek zostali umieszczeni w Policyjnej Izbie Dziecka.

Wstąp do księgarni

13-latek okradał kioski na Żoliborzu i Bielanach

Śledczy dalej wyjaśniali tę sprawę i zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na wytypowanie kolejnego nieletniego sprawcy. Kilka dni później 13-latek znajdował się wewnątrz kiosku, gdy zatrzymali go kryminalni.

- Nieletni miał przy sobie kominiarkę, torbę podróżną i narzędzia służące do dokonywania włamań. Okazało się również, że był poszukiwany przez praski sąd rodzinny, w celu doprowadzenia go do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego - dodaje podinspektor Kozłowska.

Nastolatkowie zostali przesłuchani jako nieletni sprawcy czynów karalnych. Usłyszeli łącznie 20 zarzutów za kradzież z włamaniem na terenie całej Warszawy, głównie na terenie Bielan i Żoliborza. Wszystkich okradzionych właścicieli kiosków narazili na łączne straty sięgające ponad 100 tys. złotych. O ich losie zadecyduje sąd rodzinny.

(jr)

.
 

Komentarze (4)

# podpis

13.09.2023 13:14

To chyba młode ukry.

# Wredny Kocur

20.09.2023 09:29

Wzruszyłem się..... jestem dumny ze swojej dzielni. :') 45 lat i wciąż trzyma charakter

# Arpa61

21.09.2023 04:41

Im się należy łomot do utraty przytomności. A Rosjanin #podpis niech pilnuje swoich ziomków z najbardziej bandyckiego kraju w dziejach.

REKLAMA

# Polak

24.09.2023 10:08

Arpa61 wypad na front bronic ukochanej upadliny
więcej na forum

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

REKLAMA