Jeden telefon ratuje życie
31 października 2006
Ostatnie dni to spadek temperatury i bardzo zimne noce. Policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery policji 997 oraz 112.
Hala Skry powstanie. Ratusz niewzruszony protestami
Warszawscy radni zatwierdzili w wieloletniej prognozie finansowej miasta 200 milionów złotych na budowę hali sportowej na Skrze. Choć inwestycja ma zapewnić rozwój sportu w stolicy, nie wszyscy są z niej zadowoleni. Wokół projektu narasta spór - szczególnie wśród społeczników i grupy mieszkańców Ochoty, którzy obawiają się o los Pola Mokotowskiego.
Policja współ-pracuje z przedstawicielami pomocy społecznej, noclegowniami oraz ośrodkami działającymi na rzecz pomocy bezdomnym, które zapewnią pomoc i opiekę.
Informacje dla osób bezdomnych udzielane są przez Centrum Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego pod bezpłatnym numerem telefonu 9287. Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu i za jej pośred-nictwem osoby potrzebujące uzyskają informacje o pomocy.
cehadeiwu.








































