REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

inwestycje

 

Jana Kazimierza bliżej remontu. Zapłacimy co najmniej 35 mln zł

  27 marca 2023

Jana Kazimierza bliżej remontu. Zapłacimy co najmniej 35 mln zł
źródło: ZDM

Po latach zapowiedzi drogowcy wreszcie doszli do etapu, w którym mają na stole oferty na przebudowę Jana Kazimierza - jednej z głównych ulic dzisiejszej Woli. Główna ulica Odolan przejdzie gruntowną metamorfozę, za którą warszawski samorząd zamierza słono zapłacić.

REKLAMA

"Odolany to obszar, który przechodzi dynamiczne zmiany. Kiedyś zdominowany był przez zakłady przemysłowe, których większość nadal tu funkcjonuje. Obok nich powstało w ostatnich latach wiele osiedli, które zamieszkuje kilka tysięcy osób. Będzie remont Jana Kazimierza i Ordona. Bruk zabezpieczą i... przykryją asfaltem Będzie remont Jana Kazimierza i Ordona. Bruk zabezpieczą i... przykryją asfaltem
Po wielu latach obietnic i przygotowań warszawski ratusz rozpoczął poszukiwanie firmy, która wyremontuje główną ulicę Odolan: Jana Kazimierza. Ponownie zapowiedziany został także remont prostopadłej ulicy Ordona, której brukowana nawierzchnia została wpisana do gminnej ewidencji zabytków. Teraz zostanie przykryta asfaltem, ale najpierw zabezpieczona.
Do tych zmian trzeba także przystosować sieć drogową. Zaplanowana modernizacja ulicy Jana Kazimierza przekształci ją w ciąg lokalny, zapewniając mieszkańcom bezpieczeństwo i komfort, więcej zieleni i mniej hałasu" - zapowiada Zarząd Dróg Miejskich.

Przebudowa Jana Kazimierza

Przebudowa Jana Kazimierza jest na tyle ważnym i dużym projektem, że drogowcy postanowili skonsultować go z mieszkańcami. W trakcie spotkań, które odbyły się cztery lata temu, wpłynęło zaledwie 200 różnych uwag.

"Na całej długości zostanie przebudowana jezdnia, chodniki oraz zjazdy na posesje. Powstanie też droga dla rowerów. Miejsca postojowe zostaną wyznaczone w zatokach parkingowych. Na przejściach zastosowane będą elementy uspokojenia ruchu w postaci azyli (wysp dzielących) o szerokości 2,5 m" - piszą drogowcy.

Wstąp do księgarni

Więcej zieleni na Odolanach

Szczególną uwagę podczas konsultacji mieszkańcy Odolan zwracali na zieleń. Dlatego podczas przebudowy ulicy posadzonych zostanie 250 nowych drzew. Będą to m.in. platan klonolistny, lipa drobnolistna czy klon pospolity. Pojawią się też tysiące krzewów i bylin oraz łąki kwietne. Łączna powierzchnia przeznaczona pod nasadzenia to ponad 22 tys. m2.

W przetargu zgłosiło się pięć firm, a ich oferty mieszczą się w przedziale od 34,6 mln do 42,2 mln zł. ZDM uważa, że to propozycje korzystne cenowo. Wybrany wykonawca będzie miał na realizację prac rok i osiem miesięcy od momentu podpisania umowy.

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA