REKLAMA

Bemowo

kronika policyjna »

 

Nerwowo rozglądał się stojąc przy bankomacie. Oszust "na Blika" wpadł na Bemowie

  12 września 2023

alt='Nerwowo rozglądał się stojąc przy bankomacie. Oszust "na Blika" wpadł na Bemowie'
źródło: tauron.pl

Wolski sąd aresztował tymczasowo 20-latka podejrzanego o to, że przy użyciu kodów Blik doprowadził do utraty pieniędzy przez pokrzywdzonych. Policjanci z Bemowa zabezpieczyli przy nim ponad 16 tysięcy zł w gotówce, telefon komórkowy, w którym miał zapisany kod, narkotyki oraz karty bankomatowe.

REKLAMA

Policjanci z Bemowa skontrolowali młodego mężczyznę, który stał przy bankomacie i nerwowo się rozglądał, co chwilę zerkając na swój telefon. Policjanci zorientowali się, że mógł on dokonywać wypłat za pomocą bezprawnie pozyskanych kodów Blik.

Kontrola przy bankomacie

Funkcjonariusze znaleźli w kieszeni kontrolowanego mężczyzny ponad 16 tys. Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie! Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie!
Damskie perfumy są dzisiaj nieodłącznym elementem codziennych stylizacji na uczelnie, do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi. Równie ważnym jak dobrze dobrane dodatki, biżuteria, odpowiedni makijaż czy fryzura.
zł w gotówce. Miał też kilka kart bankomatowych na inne nazwiska. Dodatkowo 20-latek posiadał przy sobie narkotyki. Policjanci zabezpieczyli jego telefon komórkowy, a jego samego przewieźli do policyjnego aresztu. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzany usłyszał zarzuty oszustwa, posiadania substancji psychotropowej w postaci amfetaminy oraz ukrywania dokumentów. Na wniosek wolskiej prokuratury sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Zapraszamy na zakupy

Nie daj się oszukać na Blika

Schemat działania oszustów jest zazwyczaj bardzo podobny. Najpierw włamują się na konto na portalu społecznościowym, przejmują je, a następnie rozsyłają do znajomych wiadomości, z prośbą o udostępnienie kodu Blik. Przestępcy, podszywając się pod właściciela konta, prowadzą luźne rozmowy, aby nie wzbudzać ich niepokoju. Proszą o kod Blik na kwotę kilkuset złotych, jednocześnie obiecując jak najszybszy zwrot pieniędzy. Właściciel rachunku bankowego, będąc pewnym, że pomaga swojemu znajomemu, podaje kod Blik i zatwierdza transakcję w aplikacji mobilnej.

Po otrzymaniu kodu, oszuści najczęściej wypłacają gotówkę z bankomatu w innym regionie kraju lub płacą za zakupy w sieci. Niestety transakcji dokonanych za pomocą kodu Blik nie można cofnąć, dlatego pamiętaj: należy przede wszystkim dobrze zabezpieczyć dostęp do konta na portalu społecznościowym, wykorzystując w tym celu dwuskładnikowe uwierzytelnienie logowania. Pamiętajmy również o wylogowaniu się z konta po zakończeniu użytkowania. Nie wolno też podawać wygenerowanego kodu Blik bez potwierdzenia, czy to faktycznie nasz znajomy prosi o pożyczkę. Należy zadzwonić do niego i spytać, czy to na pewno on. Zawsze należy także dokładnie sprawdzić dane transakcji przed jej zatwierdzeniem w aplikacji bankowości mobilnej. Miejsce wypłaty powinno z miejsca wzbudzić nasze podejrzenia.

(jp)

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# ghovjnjv

23.09.2023 16:51

1
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA