REKLAMA

Puls Warszawy

Artykuł sponsorowany

 

Ile może zarobić Legia jeśli awansuje z grupy LKE?

  30 listopada 2023

alt='Ile może zarobić Legia jeśli awansuje z grupy LKE?'
źródło: Facebook/Gram Grubo

Legia Warszawa poprzez 3 zwycięstwa w Lidze Konferencji Europy nie tylko jest już bliska wyjścia z grupy, ale też zarobiła olbrzymie - jak na polskie warunki - pieniądze. A te mogą być jeszcze większe....

REKLAMA

Legia Warszawa podobnie jak całe kwalifikacje do Ligi Konferencji Europy, tak i pierwszy mecz u siebie z angielską Aston Villą rozegrała fantastycznie wygrywając 1:0. Następnie doznała wyjazdowej, minimalnej porażki z holenderskim AZ Alkmaar, by w końcu wygrać dwumecz z bośniackim Mostorem. To zapewnia warszawskiemu klubowi dobrą sytuację wyjściową przed ostatnimi dwoma meczami z Aston Villą (30 listopada) na wyjeździe i AZ Alkmaar (14 grudnia) przy Łazienkowskiej 3 w Warszawie. Jak zapakować paczkę, aby dotarła bezpiecznie? Najlepsze praktyki pakowania paczek Jak zapakować paczkę, aby dotarła bezpiecznie? Najlepsze praktyki pakowania paczek
Pakowanie i nadawanie paczeki to nie tylko umieszczenie przedmiotów w pudełku. Ważne jest, aby paczka była odpowiednio zabezpieczona, aby uniknąć uszkodzeń w trakcie transportu. Poniżej przedstawiamy najlepsze praktyki pakowania paczek, które pomogą zapewnić bezpieczną dostawę paczki.

Ile zarobiła Legia w Europie?

Wojskowi zyskali nie tylko satysfakcję z ładnej i skutecznej gry, ale zgarnęli też ogromne pieniądze dla klubu. Wojskowi - będąc obecnie na pierwszym miejscu w grupie - realnie walczą o awans i zainkasowanie kolejnych pół miliona euro za każde zwycięstwo. To kwota obligatoryjna, którą UEFA przyznaje drużynie za wygrane spotkanie w Lidze Konferencji Europy. Nie trudno zatem policzyć, że wicemistrzowie Polski zarobili już 1,5 mln euro za same występy w grupie. Do tego należy doliczyć blisko 3 mln euro za sam awans do fazy grupowej. Łącznie Legia zarobiła w obecnej edycji Ligi Konferencji Europy ponad 5,5 miliona euro. To kwota, w której sumują się wygrane w grupie, awans, a także gra w eliminacjach rozgrywek międzynarodowych. W przyszłości stołeczna ekipa otrzyma dodatkowe pieniądze z tak zwanego market pool, co związane jest z prawami mediowymi. Do tego doliczyć należy przychody z dnia meczowego, a te są wcale niemałe.

Wstąp do księgarni

Zarabiaj razem z Legią! Jak?

Jak już wspomnieliśmy podopieczni Kosty Runjaicia mają do rozegrania jeszcze dwa mecze w fazie grupowej. Ich wygranie oznaczać będzie kolejny 1 mln euro od UEFA, jednak nawet remis zapewnia niezły wpływ w postaci 166 tysięcy wypłacany w europejskiej walucie. Kasa wiąże się też z kolejnymi etapami rywalizacji: 650 tys. za pierwsze i 325 tys. za drugie miejsce w grupie, 300 tys. za awans do barażu o 1/8 finału, 600 tys. za awans do 1/8 finału, milion euro za ćwierćfinał, 2 miliony za półfinał i 3 miliony za finał. Triumfator tych najsłabszych europejskich rozgrywek otrzyma kolejne 2 miliony euro i miejsce w historii europejskiej piłki. Jak daleko zajdzie warszawski klub w tych rozgrywkach? Na dziś trudno powiedzieć, jednak jej wyniki możesz obstawić na typy dnia.

JR

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe