Wawer

różne »

I Liga w Wawrze

25 kwietnia 2008

19 kwietnia odbyła się ostatnia kolejka I ligi tenisa stołowego mężczyzn sezonu 2007/2008. Nasza drużyna rozgrywała mecz u siebie tj. w hali sportowej przy ZS nr 70 w Radości z GKS Tęcza Poltarex Nowa Wieś Lęborska.

Spotkanie to było walką o trzecie miejsce w tabeli, bowiem zwycięstwo naszej dru-żyny gwarantowało jej trzecie miejsce w lidze. Na trybunach zasiedli między innymi burmistrz Wawra Jacek Duchnowski wraz z żoną oraz wiceburmistrz Wawra Marek Kociński a ponadto radny Jerzy Debert oraz dyrektor zarządu SCK HALS Monika Kamińska.

Początek był obiecujący a wręcz zaskakujący, bowiem Grzegorz Janczewski wygrał 3:2 z najlepszym zawodnikiem I ligi Markiem Prądzińskim a Artur Kalita pokonał reprezentanta kraju Patryka Jendrzejewskiego 3:2. Również Marcin Kawka bardzo gładko rozprawił się z Bartoszem Bednarkiewiczem 3:0. W pierwszej partii tylko Adam Szatecki przegrał, ale też po zaciętej walce. Zatem 3:1 dla naszej dru-żyny po pierwszym rozdaniu wróżyło sukces, bowiem w deblu liczyliśmy przynajm-niej na jeden punkt. Niestety gra podwójna zupełnie nie wyszła naszym zawodni-kom i zrobiło się 3:3. Gra na remis nic nam nie dawała, bo Poltarex miał o jeden punkt więcej. Po przerwie, podczas której dla widzów rozlosowano nagrodę w pos-taci torby turystycznej, nasza drużyna przystąpiła do walki, w której to Artur Kalita w zaciętym pojedynku pokonał Patryka Jendrzejewskiego 3:2 (w setach przegrywał z nim 2:1). Kluczem do zwycięstwa był mecz Grzegorza Janczewskiego z Patrykiem Jendrzejewskim, który w rankingu I ligi jest trochę niżej notowany niż Prądziński, z którym wcześniej Janczewski wygrał. Mecz był dramatyczny i emocjonujący, szcze-gólnie w momencie, kiedy z sufitu hali zaczęła kapać woda. Wracając do poje-dynku, niestety Janczewski przegrał w piątym secie do 8 i tym samym HALS zre-misował z Poltarexem, bowiem na drugim stole swój pojedynek wygrał tylko Adam Szatecki. Czwarte miejsce w tabeli to i tak wielki sukces naszej drużyny, która bez odpowiedniej ilości treningów, bez sponsora strategicznego sprawiła, że jest jedy-nym klubem z Warszawy w I lidze.

Od następnego sezonu Neckerman Warszawa spada do II ligi. Sponsorzy się pojawiają, ale kluczem do współpracy jest warunek, aby klub miał umowę wielo-letnią na korzystanie z sali. Umowę co najmniej na trzy lata, a to zależy od zgody prezydenta Warszawy. Wielka szkoda, że klub nie otrzymał dotacji od miasta, choć mecze są relacjonowane w TVP3 i klub prowadzi nieodpłatnie sekcję tenisa dla mło-dzieży. Dofinansowanie ze środków dzielnicy w kwocie 20 tys. złotych jest nie-wystarczające na budżet całego klubu, który wynosi 140 tys. złotych. Wiadomo też, że gdy upadnie I liga, to młodzież nie widząc perspektyw rozwoju ucieknie do in-nych klubów czyli np. do Nadarzyna, Piaseczna, bo tam gminy zapewniły znacznie większe środki na tenis stołowy niż robi to stolica kraju.