REKLAMA

Białołęka

komunikacja »

 

Grzymalitów w 2004?

  25 maja 2002

Wielu mieszkańców gminy interesuje się trwającymi i planowanymi inwestycjami drogowymi. Można domyślać się, że zazwyczaj chodzi o to, co będzie budowane niedaleko miejsca zamieszkania danej osoby.

REKLAMA

- Czy ktoś wie, kiedy będą zrealizowane nowe połączenia drogowe ul. Grzymalitów do Leśnej Polanki i przedłużenie ul. Światowida również do Leśnej Polanki - zastanawia się jeden z uczestników forum internetowego "Echa".

Przedłużenie ul. Światowida planowane jest wraz z rozwojem sieci komunikacyjnej na terenie gminy. Obecna pętla "Nowodwory" znajdująca się za ul. Topolową zostanie przesunięta z czasem bardziej na północ. Pisaliśmy o tym na naszych łamach przed kilkoma tygodniami. Jeżeli chodzi o zbudowanie ul. Grzymalitów, która w tej chwili jest drogą gruntową, to zgodnie z wieloletnim planem inwestycyjnym gminy miało to nastąpić w roku 2004. Miał to być rok rozpoczęcia inwestycji i jej pierwszego etapu. Gmina planowała wówczas zbudowane 850 metrów jezdni - odcinek od ul. Odkrytej do Leśnej Polanki. W drugim etapie miał powstać 350-metrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Odkrytą w kierunku Wisły.

Takie były plany gminy. W kontekście zbliżających się zmian ustroju Warszawy należy wątpić, czy zostaną one zrealizowane we wspomnianym terminie. Najprawdopodobniej jezdnia na ul. Grzymalitów nie pojawi się w roku 2004 czy 2005, lecz później. O tym, na co przeznaczyć pieniądze nie będzie wówczas decydowała gmina tylko rada Warszawy. Tam będzie odbywał się rozdział pieniędzy.

- Niezagrożona pozostaje jedynie realizacja inwestycji, które gmina zdąży rozpocząć przed zmianą ustroju - uważa sekretarz Białołęki Janusz Janik. - Miasto postąpiłoby niegospodarnie przerywając budowę tego, co już rozpoczęto. Co do wieloletniego planu inwestycyjnego, to może on ulec dużym zmianom i gmina nie ma na to wpływu.

Gustaw Czarka

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy